Kadınlar Gününü Kutladılar

8 Mart Dünya Kadınlar günü öncesi Malatya’da Demokratik Kadın Platformu tarafından Emeksiz üst Kavşağında etkinlik düzenlendi.

Kadınlar Gününü Kutladılar Malatya Haber

Malatya’da HDP Milletvekili Burcu Çelik’in de aralarında bulunduğu grubun 8 Mart Kadınlar Günü izinsiz yürüyüşüne, polis engel oldu.

8 Mart Dünya Kadınlar günü öncesi Malatya’da Demokratik Kadın Platformu tarafından Emeksiz üst Kavşağında etkinlik düzenlendi. Çeşitli pankartların açıldığı eyleme, HDP Muş Milletvekili Burcu Çelik de katıldı. Yaklaşık 100 kişilik grup buradaki sloganların ardından Kız Meslek Lisesi önüne kadar yürümek isteyince polis barikatı ile karşılaştı. Emeksiz Caddesini yaya ve araç trafiğine kapatan polis ekipleri, grubun yürüyüşünün izinsiz olması nedeniyle geçişe izin vermedi. Eyleme katılan platform sözcüleri ile polis müdürü arasında uzun süren görüşmelerden sonuç çıkmayınca grup basın açıklamasını bulunduğu alanda yapmak zorunda kaldı.

Burada yapılan basın açıklamasının ardından grup daha sonra halaylar çekerek eylemlerine devam ettiler. Bu sırada bariyerleri geçerek guruba yaklaşmak isteyen Türk bayraklı 3 kişi kısa sürede polis tarafından eylem alanından uzaklaştırdı. Polis olası bir gerginlik yaşanmaması için geniş çaplı güvenlik önlemi alırken, grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom