İmar İle İlgili Maddeler Konuşuldu

Battalgazi Belediye Meclisi, Mart Ayı Olağan Toplantısının 2. oturumunu gerçekleştirdi. Toplantıda, imar ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü.

İmar İle İlgili Maddeler Konuşuldu Malatya Haber

Battalgazi Belediye Meclisi, Mart Ayı Olağan Toplantısı 2. oturumu Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonunda ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başkanlığında gerçekleştirdi. Battalgazi Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı 2. oturumunda, imar ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü. Gündem maddelerinden bazıları İmar Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edilirken, bazıları ise İmar Komisyonu’na havale edildi. Toplantı sonrası Gürkan, meclis üyelerine Battalgazi Belediyesinin bazı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Gürkan, ilk olarak Yeşil Kuşak Projesi ile ilgili yürütülen çalışmalara dikkat çekerek, “Yeşil Kuşakla ilgili de çalışmalar yapılıyor. Zaten Büyükşehir Belediyesi, Hürriyet Parkı’nda çalışmaya başladı.

Neticede bizim amacımız orada yeşil bir alan oluşmasıdır. Öbür tarafta DSİ hizmet binasının yanında ki bir alana biz hizmet binasını yapıyoruz. Yaptığımız çalışmada tek bir ağaç dahi kesilmemiştir. 34 dönümlük alanın yeşil olan kullanılması anlamında bugün meclisten geçen bu madde ile de Atatürk Kız Lisesi daha sonra da sanat okulu ile de çalışma devam ediyor” dedi. Battalgazi ilçesine yapılacak olan devlet hastanesi konusuna da değinen Gürkan, “Hastane ile ilgili biz oradaki 44 dönüm araziyi Sağlık Bakanlığı tarafından TOKİ’den talep edildi. Sağlık Bakanlığımız bu iş tamam dedi. Bu konuyla ilgili milletvekillerimiz benden sonra yaptığı görüşmede oranın 200-250 yataklı bir hastane olması noktasında proje ihalesi yapıldığını ifade ettiler” diye konuştu. Gürkan, Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası ve DSİ 92. Şube Müdürlüğü Yeni hizmet binası inşaat çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğine dikkat çekti. Gürkan, “Hizmet binamızla ilgili çalışmalarımızda zaten devam ediyor. Şu anda 3. kata çıktık, 2 kat daha var. 5 katlı, 30 bin metre kare kapalı alanı olan bir hizmet binası olacak. Onun karşılığında da DSİ’ye Topsögüt mevkiinde büyük bir hizmet binası inşa ediliyor. Bu binanın Türkiye’de örneği olmayan ve bölge müdürlüklerinden daha büyük olan bir bina yapıyoruz” ifadelerini kullandı. 2015 yılı içerisinde 300 kilometrenin üzerinde asfalt yol yaptıklarını belirten Gürkan, baharla birlikte asfalt çalışmalarına yoğunluk vereceklerini belirterek, “Nisan ayının 15’inde en geç asfalt üretimine geçeceğiz. Plent ile ilgili çalışmalarımızda aynı şekilde devam ediyor. Ayrıca Derme Deresi’nin ıslahı çalışmaları var. Kanal çalışmalarımızın 5 kilometresini bitirdik. 2016 programında da bir aksilik olmazsa 8,5 kilometrelik kısmını ki bize Battalgazi’den başlayalım dediler, biz Malatya konusunda ısrar ettik. Yerleşim yerlerinin ıslah edilmesi noktasında inşallah bu sene o kalan 8,5 kilometrelik kısım da Devlet Su İşleri ve belediyemizin ortak girişimiyle çözülecek” sözlerini kaydetti.

Orduzu Mahallesi’ndeki Tarihi Çınar Projesi ile ilgili çalışmaların ilk etabının 17 Mayıs’ta bitirilmesi için çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü belirten Gürkan, 19 Mayıs’ta Tarihi Çınar Rekreasyon Projesinin açılışını yapmayı amaçladıklarını kaydetti. Gürkan, bölgenin ilk trafik parkının Battalgazi ilçesinde açılacağına dikkat çekerek, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da tek olan trafik parkımızda, itfaiyesinden tutun, otobüsünden, taksisinden, benzinliğinden, ilk yardım biriminden, yani normal bir şehir simülasyonu orada canlandırılıp, herkes çocuklarıyla birlikte gidip trafik kural ve işaretleri hakkında daha küçük araçlarla da trafikte seyirlerini gerçekleştirebilecekler. Trafik parkı da Mayıs ayının sonunda bitirilir diye düşünüyorum” diye konuştu.
Battalgazi Belediye Meclisi, Nisan Ayı Olağan Toplantısı, 6 Nisan Çarşamba günü Saat 13.00’te Battalgazi Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 113
Bu Ay : 8993
Toplam : 8993

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom