Din Görevlilerine Seminer Verildi

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde ‘Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Din Görevlilerinin Katkısının Sağlanması’ amacıyla seminer düzenlendi.

Din Görevlilerine Seminer Verildi Malatya Eğitim

Düzenlenen seminere Malatya Din Hizmetleri Uzmanı Kaya Oflas ve Doğanşehir Müftüsü Hüseyin Bayrak, cami ve Kuran kursu görevlileri katıldı. Doğanşehir Müftüsü Hüseyin Bayrak, Malatya Aile ve Dini Rehberlik bürosu tarafından ‘Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Din Görevlilerinin Katkısının Sağlanması’ amacıyla seminer düzenlendiğini ifade ederek, seminere 40 din görevlisinin dönüşümlü olarak katıldığını kaydetti. Bayrak, “Seminerin toplumumuza yarar getireceğine inanıyorum ve bu konuda bilgilendirme görevini üstlenen Malatya Din Hizmetleri Uzmanı Kaya Oflas’a teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Malatya Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Kaya Oflas ise, “Malatya’da görev yapan bütün din görevlileri bu eğitimden nasibini alacak. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile birlikte yaptığımız proje neticesinde her bir arkadaşımız en az 100 kişiye önemli bilgiler anlatacak. Toplumumuz için hayırlı hizmetler olmasını diliyorum” diye konuştu. Katılımcılara seminer boyunca, kadına ve çocuğa yönelik şiddetle mücadelede, Diyanet İşleri Başkanlığının sorumluluk alanı, görev ve icraatları, Diyanet İşleri Başkanlığının ailenin korunmasına ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda görüş ve yaklaşımları, aile içi şiddeti önlemeye yönelik kanunlar, aile içi şiddet mağdurlarını yönlendirme konuları detaylı biçimde anlatıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 109
Bu Ay : 8989
Toplam : 8989

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom