Uzatılan Protokol 31 Mart'ta Sona Eriyor

Malatya Eczacı Odası Başkanı Tahir Özelçi Türk Eczacılar birliği(TEB) ile Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) arasında yapılan ilaç alım protokolünün 1 Ocak 2016 itibari ile sona erdiğini geçici olarak 3 aylığını uzatılan protokolünde 31 Martta sona ereceğini hatırlattı.

Uzatılan Protokol 31 Mart'ta Sona Eriyor Malatya Haber

Malatya Eczacı Odası Başkanı Tahir Özelçi, 31 Martta sona erecek protokolün uzatılmaması halinde vatandaşların mağdur olacağını ifade etti. Özelçi, “Biz böyle bir durumun yaşanmasını hiç istemiyoruz ama artık bıçak kemiği kesti, eczanelerimiz yangın yeri, Eczacıların bu koşullar altında ilaç hizmetini devam ettirmeleri mümkün değil. 31 Mart’ta sona erecek bu protokolden sonra eğer ekonomik taleplerimiz karşılanmazsa yapılacak bir danışma kurulu toplantısı sonucunda eylemlik planlar açıklanacak ve eczacılar eylemlik planlarını yürüteceklerdir. Bu eylemlik planlardan bir tanesi de Sosyal Güvenlik Kurumuna tabi vatandaşlarımızın ilaçlarını eczaneden fatura karşılığı alıp faturalarını daha sonra Sosyal Güvenlik Kurumuna götürerek paralarını o fatura karşılığı almak zorunda kalmalarıdır. Biz vatandaşlarımızın bu şekilde mağdur olmalarını hiç istemiyoruz ama eczacılarımızın da ekonomik koşullarının iyileştirilmesi lazım” diye konuştu.

Malatya’da yaklaşık 90 tane eczanenin banka kredileri ile ayakta durmaya çalıştığını söyleyen Özelçi, “Biz hiçbir eczanemizin bu konuda feda edilmesini istemiyoruz ve feda da etmeyeceğiz. Eğer ekonomik taleplerimiz karşılanmazsa bu protokolün tekrar hayata geçirilmesi taraftarı değiliz. Eylemlilik üzerine diğer eczacı arkadaşlarımız ile konuşuyoruz ve bu konuda görüş birliğimiz var” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom