CHP İlçe Kurulu Toplantısı Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Yeşilyurt genişletilmiş İlçe Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı.

CHP İlçe Kurulu Toplantısı Yaptı Malatya Siyaset

Battalgazi Belediye Meclis Toplantı Salonunda yapılan toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Yeşilyurt İlçe Başkanı Banu Sevil ve çok sayıda partili katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz birçok ilçenin danışma kurulu toplantısının yapıldığını hatırlatarak “Şimdi de Yeşilyurt İlçe Danışma Kurulu Toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki süreç içerisinde de bütün ilçe danışma kurulu toplantılarımızı gerçekleştireceğiz.

Bu toplantılarda kendimize bir yol haritası çizmeye çalışıyoruz. Ülke olarak bir genel seçimi geride bıraktık ve bu seçimin ardından CHP’ye bir muhalefet görevi verildi. Bizde muhalefetin gereği olarak yanlış yapılan bir şey varsa onun karşısında durmalıyız. Eksik yapılan bir şey varsa bu eksiğin karşısında durmak bizim görevimiz ve sorumluluğumuz. Bizde bu görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu görev ve sorumlulukları yerine getirirken mücadele yöntemimiz nasıl olmalı, neleri göz önünde bulundurmalıyız, bunları da bu tür toplantılarda tartışıyoruz, konuşuyoruz” şeklinde konuştu.

İl Başkanı Enver Kiraz’ın ardından söz alan Yeşilyurt İlçe Başkanı Banu Sevil de “Örgütümüz yeni bir örgüt ve dolayısıyla arkadaşlarımız son derece hevesli ve istekli. Ben onlara son derece güveniyorum. Sorumluluk noktasında da ellerinden geleni yapacaklarına inanıyorum. Bizler ilçe teşkilatı olarak bu toplantı da eleştirilerinizi bekliyoruz. Bu hem partimiz hem de bizim için son derece önemli” ifadelerini kullandı.

Toplantıda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na fezleke düzenlendiğini hatırlatan Ağbaba “Buradan dokunulmazlığı, insanlara her zaman bir tehdit olarak sunan hükümete bir çağrıda bulunmak istiyorum; Gelin başta Genel Başkanımız olmak üzere kimin ne dokunulmazlığı varsa herkesin dokunulmazlığı kaldırılsın, kimin neyi varsa ortaya dökülsün. Biz bu konuya insanlar için değil bir anlayış olarak bakıyoruz.

Eğer dokunulmazlık olacaksa bu sadece kürsü dokunulmazlığı olmalıdır. Onun dışındaki her dokunulmazlığın kaldırılmasına CHP hazırdır. Eğer sizde hazırsanız sizin de korkunuz yoksa hodri meydan diyoruz. Meclis açık, gelin kaldıralım. Biz CHP olarak bu dokunulmazlık zırhının arkasına saklanmayacağız” diye konuştu.

Ağbaba, bir HDP’li vekilin Ankara’da 29 kişinin ölümüne sebep olan canlı bombanın cenazesine katılmasına da sert tepki göstererek “Geçtiğimiz günlerde Ankara’da 29 tane yurttaşımızın katledilmesine yol açan bir caninin taziyesine bir milletvekili gitmiş. Bunu buradan açıkça ifade etmek istiyorum biz böyle bir taziyeyi kabul etmiyoruz. O milletvekilini şiddetle kınıyorum. Kimse kusura bakmasın 29 insanın canına kastetmiş bir katilin taziyesine gidilmez, onun posterinin önünde de poz verilmez. O katilin, 10 Ekimde Ankara’da 104 insanı katleden Yunus Emre Alagöz’den hiçbir farkı yok. Ankara’da 29 masum insanı öldüren bir katili kutsamaya çalışıyorlar, bunu kabul etmiyoruz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Malatya’da, FTÖ’ye yönelik düzenlenen operasyonlarla ilgili de konuşan Ağbaba, “Malatya’da geçtiğimiz günlerde bir talimatla herkesin güvendiği, inandığı kişilere operasyon yapıldı. Bizim, o insanların fikrine, zikrine katılmadığımızı bütün Malatya biliyor ama biz her zaman olduğu gibi yine de hukuksuzluğu değil, hukuku savunuyoruz. Geçmişte nasıl ki İlker Başbuğ’a terörist denildiği zaman onun hukukunu savunduysak, bu günde diline, dinine, ırkına, mezhebine bakmadan hukuku savunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 77
Bu Ay : 8957
Toplam : 8957

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom