İŞKUR Yeni Protokol İmzaladı

İŞKUR İl Müdürü Vahap Toman, Özdallar Ayakkabı Yan San. Tic. Ltd. Şti. Firma Sahibi Yusuf Özdal ve Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Derviş yoldaş arasında protokol imzalandı.

İŞKUR Yeni Protokol İmzaladı Malatya Haber

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Malatya İl Müdürlüğü ile Özdallar Ayakkabı Arasında protokol imzalandı?. Özdallar Ayakkabı UMEM Beceri 10 kapsamında 5 ayrı programda 15’er kişilik olmak üzere toplam da 75 iş arayanların ayakkabı el montajcısı mesleğinde eğitimi ve en az yüzde 50’sinin Özdallar Ayakkabı’da istihdam edilmesi için protokol imzalandı. Protokol kapsamında 75 iş arayan Hasan Kovuk Mesleki Eğitim merkezinde teorik eğitimi gördükten sonra pratik eğitimi ise ilgili fabrikada görecek. Eğitim sonunda mezun olan kursiyerlerin yüzde 50’si fabrikada istihdam edilecek.

Kurs süresince kursiyerlerin Genel Sağlık Sigortası ve kursiyer cep haçlığı ile eğitici ücretleri İŞKUR Malatya İl Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitimlerin devam edeceğini ifade eden İŞKUR İl Müdürü Vahap Toman, “Aynı işletme ile 2015 yılında 8 kurs programı düzenlendi ve mezun olan 105 kursiyer ilgili işletmede iş başı yaptı. İlimizdeki işsizliğin önlenmesi ve mesleği olmayan iş arayanların meslek sahibi olması için İŞKUR olarak eğitim programlarımıza ara vermeden devam edeceğiz, işçi arayan işverenlerimizi ve iş arayan işsizlerimizi söz konusu mesleki eğitimlerden istifade etmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom