Yeşilay Cemiyeti Çakır'ı Ziyaret Etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın bağımlılıkla mücadele konusunda Türkiye genelinde iyi bir noktada olduğunu belirterek, bu konuda Malatya’nın Türkiye’de örnek olabileceğini söyledi.

Yeşilay Cemiyeti Çakır'ı Ziyaret Etti Malatya Haber

Malatya Yeşilay Cemiyeti Şube Başkanı Kemal Şener, beraberinde bir heyetle birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret ederek, cemiyet hizmetleri için kerpiç evlerden yer istedi. Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hilmi Ataseven ve yönetim kurulu üyelerinin de iştirak ettiği ziyaret sırasında, kabulünden dolayı Başkan Çakır’a teşekkür eden Malatya Yeşilay Cemiyeti Şube Başkanı Kemal Şener, cemiyetlerinin fiziki mekan konusunda sıkıntıları olduğunu söyledi.

Faaliyetlerini bir vakıf ile birlikte ortak bir mekanda yürüttüklerini kaydeden Şener, “1990 yılında Malatya’da temsilcilik statüsünde kurulan Yeşilay Cemiyeti’ni 2013 yılında şube olarak kurduk. 1920 yılında kurulan Yeşilay Cemiyeti, Türkiye Cumhuriyetinin en eski cemiyetlerinden bir tanesi. Amacımız ve hedef kitlemiz gençler. Gençlere yönelik, madde, alkol sigara bağımlılığı konusunda çalışmalar yapıyoruz. Aynı zamanda ahlaki ve dini değerler konusunda gençlerimizin yetişmesine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. 1939 yılında Yeşilay Cemiyeti kamu yararına çalışan cemiyet statüsü kazanmış. Bizler de Malatya’da işlerimizin daha düzenli ve verimli olması için, fiziki mekana ihtiyacımız var. Kendi aramızda yaptığımız araştırmada sizlerden cemiyet olarak kerpiç evler konusunda yardımlarınızı istiyoruz. Eğer mümkünse cemiyetimize fiziki mekan verilirse, çok anlamlı olacak” şeklinde konuştu.

“ÇALIŞMALARI TAKDİRLE KARŞILIYORUZ”

Yeşilay Cemiyetinin takdir edilen önemli cemiyetlerden bir tanesi olduğunu belirten Çakır ise bu cemiyetin içerisinde doktorların da olmasının cemiyete ayrı bir değer kattığını aktardı. Bağımlılıklar konusunda Malatya’nın Türkiye genelinde iyi bir noktada olduğunun altını çizen Çakır, “Bağımlılıkla mücadele konusunda Türkiye genelinde iyi bir noktadayız. Bu konuda biz Türkiye’de örnek olabiliriz. Bunun için çalışmalar yapılması gerekiyor. Herkese büyük görevler düşüyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bu çalışmalara öncülük yapan kuruluşlara, başta Yeşilay olmak üzere her türlü desteği vermeye gayret ediyoruz.

Hizmete açtığımız sanat merkezi, sanat sokağı, gençlik merkezi, semt konakları gibi yerlerdeki temel amacımız sosyalleşme ve kültürel anlamda değerlerine bağlı bir gençlik yetiştirmek, onları sanata ve kültüre yönlendirerek, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak. Ama bunu sadece kurum bazında yapmak yeterli değil, herkesin duyarlı olması lazım. Çocukların takip edilmesi gerekiyor. Yeşilay Cemiyeti’nin de güzel ve örnek çalışmaları var. Ülke genelindeki ve Malatya’daki çalışmalarını takdirle karışılıyoruz. Bizler de projelerimizde her türlü gayreti ve desteği sunmaya çalışacağız” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 110
Bu Ay : 8990
Toplam : 8990

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom