İkinci Dünya Savaşı ve Sonrası

İnönü Üniversitesi ve İnönü Vakfı tarafından “İkinci Dünya Savaşı ve Sonrasında Türkiye” başlıklı konferans düzenlendi. Konferansta Araştırmacı-Yazar Mehmet Akif Demirer, İkinci Dünya Savaşı’nı anlattı.

İkinci Dünya Savaşı ve Sonrası Malatya Eğitim

Araştırmacı-Yazar Mehmet Akif Demirer’in sunduğu İkinci Dünya Savaşı ve Sonrasında Türkiye” başlıklı konferans, Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Konferansa İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. İkinci Dünya Savaşı ve sonrasında Türkiye’nin karşı karşıya geldiği sorunlar ve o sorunlara karşın muhatap ülkelerle gerçekleştirilen diplomatik girişimlerin anlatıldığı konferansta konuşan Araştırmacı-Yazar Mehmet Akif Demirer, o günkü şartların Türkiye’yi çok yorduğunu ve Türkiye’nin müttefiki olan birçok ülkenin Türkiye’yi yalnız bıraktığını söyledi.

Dönemin Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün sürdürdüğü başarılı diplomatik faaliyetler neticesinde Türkiye’nin yeni bir savaşa girmesinin engellendiğini ve başka güçler tarafından ülke topraklarının savaş alanı olarak kullanılmasına da fırsat verilmediğini vurgulayan Demirer, Türkiye’nin savaşa girmeyerek tüm Avrupa ülkelerini de korumuş olduğunu ifade etti. Bu konulardaki haklılığının savunulması noktasında Türkiye’nin yetersiz kaldığını ve böyle olmaktan mutlaka kurtulması gerektiğinin altını çizen Demirer, İkinci Dünya Savaşı sürecinde yaşanan soğuk savaşın da Türkiye üzerindeki etkilerinden bahsetti.
Konferansın sonunda dinleyicilerden gelen soruları da yanıtlayan Demirer’e, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik tarafından plaket ve hediye paketi verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom