Metin Külünk'ten Malatya'ya Övgü

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk Malatya’ya övgü yağdırdı.

Metin Külünk'ten Malatya'ya Övgü Malatya Haber

Bir dizi programlara katılmak üzere Malatya’ya gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı’yı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Külünk, Mevlana Celaleddin Rumi, Sadreddin-i Konevi ve İbn Arabi gibi düşünürlerin bin yıl önce gerçekleştirdiği akıl devriminin tekrar yaşanacağı yerin Malatya olduğunu ifade etti. Külünk “Malatya bu potansiyele sahip bir şehir. Bunları sadece Malatyalıların gönlünü okşamak için söylemiyorum. Bu gün Türkiye’nin yaşadığı sıkıntıları aşmada Malatya’nın üreteceği ve Malatya’dan yükselecek akıl devrimine ihtiyaç var” dedi.

Malatya’ya övgüler yağdıran Külünk Malatya’nın son derece önemli bir şehir olduğunu vurgulayarak, “Malatya’nın kendi kabuğunu kırma noktasında daha sert adımlar atması kanaatindeyim. Mevlana’nın, Sadreddin-i Konevi Hazretlerinin, İbn Arabi hazretlerinin bin yıl önce yaktıkları o büyük meşalenin tekrar yanacağı ve büyük akıl devriminin başlayacağı yer belki de yine Malatya’dır. Bu akıl devrimine sadece Malatya ve Türkiye’nin değil İslam coğrafyasının ihtiyacı var. Bu enerjiyi bu şehirde ben hep gördüm. Bu şehrin insan profili çok yüksek, bu şehrin iktisadi teşebbüs profili çok yüksek. Tüm bu saydığım özelliklere sahip bir şehrin daha yüksek bir yerde olması gerektiğine inanıyorum.

Bunları sadece Malatyalıların gönlünü okşamak için söylemiyorum. Türkiye’nin yaşadığı sıkıntıları aşmada Malatya’nın üreteceği ve Malatya’dan yükselecek bu büyük akıl devrimine ihtiyaç var. Ben Malatya’nın bunu başaracağına inanıyorum. 41 yıllık siyasal hayatımda tanıdığım Malatyalılar da ben bunun ipuçlarını gördüm” diye konuştu. Malatya’nın 1 Kasım seçimlerinde AK Partiye büyük bir destek verdiğini hatırlatan Külünk “Malatya’ya yaptığımız bu ziyaret bir anlamda da bir tebrik ziyaretidir. Ama biz daha yolun başındayız, her sözümde ifade ediyorum, Zenci Musa İngiliz generale ‘Henüz yolun başındayız, işimiz bitmedi, daha yapacak çok işimiz var. Onun için de kaybedecek zamanımız yok’.

Ben bu vesileyle bizleri ağırladığı için İl Başkanımıza ve bütün Malatyalılara çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise “Biz Metin ağabeyimizi, gereken sözleri gerektiği zamanda söyleyen, cesur bir ağabeyimiz olarak tanıyoruz. Kuruluşundan beri AK Partiye verdiği hizmetlerden dolayı da her daim örnek aldığımız bir şahsiyettir kendisi. İnşallah daha nice yıllar hem partimize hem de ülkemize hizmet eder” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Ak Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Milletvekili Metin Külünk’e kayısı hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 205
Bu Ay : 15642
Toplam : 47986

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom