Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Verilecek

Battalgazi Belediyesi, İŞKUR İl Müdürlüğü ve KOSGEB Malatya Hizmet Müdürlüğü tarafından engellilere yönelik ortaklaşa düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi devam ediyor.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Verilecek Malatya Haber

Bu kapsamda ilk etapta 25 engelli vatandaşa, toplamda ise 50 engelli vatandaşa Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek.

Battalgazi Belediyesi, İŞKUR İl Müdürlüğü ve KOSGEB Malatya Hizmet Müdürlüğü tarafından engellilere yönelik ortaklaşa düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi iki etap halinde gerçekleştirilecek. İlk etabı 15 Şubat 2016 tarihinde başlarken, 25 Şubat 2016 tarihinde sona erecek. Engellilere yönelik düzenlenen ve ikinci etabı 26 Şubat 2016 tarihinde başlayacak olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verilecek.

Eğitime katılan engellilere devam ettiği fiili eğitim günü süresince günlük 20 TL, toplam da ise 180 TL ödeme yapılacak. Engelli girişimciler, İŞKUR’un 36 bin TL’lik hibe desteğinden veya KOSGEB’in 50 bin TL hibe, 100 bin TL de faizsiz kredisi desteğinden yararlanabilecekler.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya’ya yeni girişimciler kazandırmak için Battalgazi Belediyesi olarak İŞKUR İl Müdürlüğü ve KOSGEB Malatya Hizmet Müdürlüğü ile engellilere yönelik ortaklaşa Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi açtıklarını belirterek, devletin ve hükümetin girişimcilere önemli destekler verdiğini söyledi. Gürkan, Battalgazi Belediyesi olarak KOSGEB Malatya Hizmet Müdürlüğü ile bugüne kadar açtıkları Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminden 450 kişinin yararlandığını ve sertifika aldığını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom