Elazığ ile Malatya Basınından Dostluk Maçı

Vartaş Elazığspor ile Alima Yeni Malatyaspor’un PTT 1. Lig’in 22. haftasında oynadığı ve 3-0 Alima Yeni Malatyaspor’un galibiyetiyle sona eren karşılaşmanın öncesinde iki şehrin basın mensupları dostluk maçı yaptı.

Elazığ ile Malatya Basınından Dostluk Maçı Malatya Haber

Vartaş Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk ve Alima Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek’in de forma giydiği dostluk maçını 4-2 Malatya basını kazandı. Birlik ve beraberlik tablosunun çıktığı maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Vartaş Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk ve Alima Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, iki şehrin her anlamda birbirine olan yakınlığına vurgu yaptı.

“MAÇ 4-2 BERABERE TAMAMLANDI”

Malatya ve Elazığ illerinin Doğu Anadolu Bölgesi’nin iki önemli şehri olduğunu belirten Elazığ Valisi Zorluoğlu, “Maç 4-2 berabere tamamlandı. Gerçekten güzel bir mesaj verildi bugün burada. Ben iki kentin insanlarını da yakından tanıyan birisi olarak, bu tabloyla gurur duydum. İnşallah bu birlikteliğimiz her zaman devam eder” dedi.

Vartaş Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk ise yaptığı açıklamada, “Malatyalı kardeşlerimiz bizlere Malatya’da çok iyi ev sahipliği yapmıştı. Bugün sahada bir dostluk tablosu oluşturduk. İnşallah bu tablo her alanda oluşur. Malatya ve Elazığ diye iki ayrı kentten bahsetmek mümkün değil. Zira iki kentin de her şeyi iç içe durumda” diye konuştu.

“BU TABLO BİZİM GERÇEK TABLOMUZ”

Alima Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek de yaptığı açıklamada, iki kent arasındaki yakınlığa dikkat çekerek, “Bize burada çok güzel bir ev sahipliği yapıldı. Bu tablo bizim gerçek tablomuz. Futbol sadece bir oyun. Ama hayatın gerçeklerine baktığımızda Elazığ Malatya’sız, Malatya Elazığsız yapamaz. Ben başta sayın valim olmak üzere, kulüp başkanı Selçuk Öztürk kardeşim ve Elazığ basınına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 669
Bu Ay : 3153
Toplam : 3153

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom