Yardım Malzemeleri Türkmenlere Gönderildi

Malatya Manas Evleri Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Güneş, yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlar tarafından toplanan yardım malzemeleri Halep Türkmenlerine gönderildi.

Yardım Malzemeleri Türkmenlere Gönderildi Malatya Haber

Manas Evleri Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Güneş ve yönetim kurulu üyeleri, Halep Türkmenlerine yardım eli uzattı.Şirket çalışanları ile birlikte hazırlanan 1 TIR dolusu yardım malzemesi, Türk kızılayı organizatörlüğünde yola çıkartıldı. Türk Kızılayı tarafından Manas Evleri’nde düzenlenen törende konuşan Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Kerem Kınık, Türkiye’de yaklaşık 3 milyon Suriyeli olduğu belirterek, Suriye’de büyük bir dramın yaşandığını ifade etti. Kınık, “Nüfusun yarısına aşkını silah zoruyla, bombalarla evlerini boşaltmak zorunda kaldılar. Türkiye olarak bizler kapılarımızı açtık. Malatya’da bu anlamda afat kampımız var ve 20 bine yakın muhacir kardeşimizi misafir ediyoruz. Türkiye’de ise yaklaşık 3 milyon Suriyeli kardeşimiz var. Elimizden geldiği kadar düşenin dostu olmaya çalışacağız. Kızılay kurulduğundan bu yana savaşlarda, afetlerde, açlıkta, yoksullukta, zorlukta kalan kim varsa onun yanında olmuştur. Suriye içerisinde özellikle Kızılay’ın faaliyetleri çok önemli. Çünkü Suriye’nin içerisinde yaklaşık 7 milyon civarında yardım olmadan yaşayamayacak insan var. Kızılay olarak her gün yaklaşık 20 TIR Suriye’ye insanı yardım geçişi yapıyoruz” dedi. Türkiye’nin yanı başında büyük bir savaşın yaşandığını belirten Manas Evleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Güneş ise bu savaşta Türkmenlerin büyük zarar gördüğünü aktararak, yardımların devam edeceğini dile getirdi.

Son olarak konuşan Malatya Vali Yardımcısı Bülent Güven de bağışçılara teşekkür ederek, yardımların her zaman için önemli olduğuna vurgu yaptı. Güven, “Şu an Türkmen kardeşlerimize yardım gönderiliyor, orada yaşayanların bu yardımlara çok ihtiyacı var. Bundan dolayı başta Kızılay'ımıza ve bağışçılara tekrar teşekkür ediyoruz. İnşallah bu yardımlar artarak devam edecek” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom