Yeterki Sen Oku

“Yeter ki Sen Oku” adlı kampanya kapsamında, ilköğretim okullarında okul çantası, kırtasiye setlerinin dağıtımına başladı.

Yeterki Sen Oku Malatya Eğitim

Türk Kızılayı tarafından düzenlenen kampanya kapsamında 1800 öğrenci için planlanan okul çantası ve kırtasiye setinin dağıtımına başlanıldı. Ziya Gökalp İlköğretim Okulunda düzenlenen etkinlikle öğrencilere kırtasiye seti dağıtıldı.

Etkinlikte konuşan Türk Kızılayı Doktoru Kerem Kınık, “Kızılay için gençlik çok önemli, Kızılayın gençlikle ilgili çok önemli faaliyetleri var. Nesil kaygısı taşımayan kurumların gelecekleri yoktur. Biz buna inanıyoruz. Onun için özellikle dezavantajlı bölgelerde öğrenciler için açmış olduğumuz yurtlarımız konaklama imkanlarıyla, İhtiyaç sahibi öğrencilere verdiğimiz düzenli burslarımızla şuanda gerçekleştireceğimiz kırtasiye giyim hediyelerimizle okumayı gençleri teşvik etmeye gayret ediyoruz. Toplumumuz gençliğimiz bizim için ayrı bir önem taşıyor. 2016 ve 2020 arası için yapmış olduğumuz stratejik planımız içerisinde de gençliğe, çocuklara eğitime yönelik önem çok önemli adımlarımız olacak. Şubelerimizle bu adımları atacağız" dedi.

Malatya Vali Yardımcısı Bülent Güven, "Kızılayımız her yerde, sağ olsun Kızılayımız afette, savaşta, eğitimde her tarafta. Birisi 'aman kimse yok mu yardım etmeyecek mi' dediği yerde Kızılayımız görüyoruz" diye konuştu. Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın, pilot bölge olarak seçilen Ziya Gökalp İlköğretim Okulunda ilk dağıtımları gerçekleştireceklerini belirterek, "Bu projemiz Türk Kızılayı Malatya Şubesinin Eğitime verdiği önemi göstergesi olarak inşallah önümüzdeki yıllarda artarak devam edecek. Amacımız yıllar içinde 10-20 bin çocuğa ulaşarak bu çanta setlerinden yararlanmalarını sağlamaktır" ifadelerini kullandı..

Törene Türk Kızılay’ı Genel Sekreteri ve Başbakanlık Başmüfettişi Ayşegül, Türk Kızılayı Genel Müdürü Mehmet Güllüoğlu Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu da katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 100
Bu Ay : 7246
Toplam : 7246

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom