Malatya Yerinde Sayıyor

MÜSİD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, Türkiye ekonomisinin büyümesine rağmen Malatya'nın yerinde saydığını söyledi.

Malatya Yerinde Sayıyor Malatya Güncel

Müstakil Sanayici İş adamları Derneği(MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Malatya Sanayici İşadamları Derneğini(MASİAD) ziyaret etti.Malatya ekonomisinin ele alındığı ziyarette ihracattaki sorunlar da masaya yatırıldı. Ziyarette konuşan MÜSİD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, "Türkiye’nin ekonomisi ve ihracatı giderek büyüyor, son 10 yılda Türkiye 10 kat büyüdü ama Malatya yerinde saydı. Biz MÜASİD olarak 2023 hedefleri kapsamında Malatya’ya 3 milyar dolar ihracat hedefi koyduk, önümüzdeki dönemde de bununla ilgili bir çalıştayımız olacak inşallah.

Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci’de bu programımıza katılacak. Bizim amacımız yerinde sayan bu Malatya ihracatını ve ekonomisini büyütmek. Bunun için de öncelikli hedeflerimizden bir tanesi 3. Organize Sanayi Bölgesini(OSB) geliştirmek ve oraya yeni müteşebbisler çekmek. 3. OSB’nin gelişmesi istihdam demektir, para demektir. Paranın ve istihdamın olduğu yerde huzur da olur” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MASİD Başkanı İbrahim Güngör ise “Sivil Toplum Örgütleri tek başına bir yere varamaz. Bizler zaman zaman bir araya gelip ilimizin sorunlarına çözüm bulmak zorundayız. Malatya olarak bu dönem daha şanslıyız çünkü kabinede bir bakanımız var, kendisi Sivil Toplum Örgütleri ile yakinen ilgileniyor ve sorunlarımıza çözüm bulmaya çalışıyor” diye konuştu. 3. OSB ile ilgili geçmişte bazı sorun ve sıkıntıların yaşandığını bundan dolayı da o bölgeye iş adam çekemediklerini ifade eden Güngör “İnşallah sayın bankamızın da desteğiyle o bölgeye iş adamı çekeriz ve Malatya’nın ekonomisini canlandırırız. Bizim amacımız Malatya'nın ekonomisini büyütmek, bunun içinde çalışmalar yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom