Suriyeli Vatandaştan Örnek Davranış

Suriye’deki savaştan kaçarak Malatya’ya yaşamaya başlayan 38 yaşındaki Abbas Taha, hayırsever bir vatandaşın kendisine verdiği elbiseden çıkan 6 adet bileziği sahibine teslim etti.

Suriyeli Vatandaştan Örnek Davranış Malatya Haber

Malatya’da bir süre önce vefat eden 79 yaşındaki Ahmet Eserçelik’in evdeki eşyalarını çocukları Yeşilyurt ilçesine bağlı Gündüzbey Mahallesi’nde yaşayan Suriyeli aileye verdi. 3 yıl önce Suriye’nin Halep kentinden Malatya’ya yerleşen Abbas Taha giyim malzemelerinin içerisinde 6 adet altın bilezik gördü. Kirada yaşayan ve işsiz olan Abbas Taha ise hemen yardımları kendisine ulaştıran gazeteci-yazar Alişan Hayırlı’ya bilgi vererek altınların elbise içerisinde unutulmuş olduğunu belirterek sahibine teslim etmek istediğini söyledi.

Bu davranışı karşısında oldukça duygulandığını belirten Alişan Hayırlı ise eşyaları Suriyeli ailelere veren Eserçelik ailesine ulaşarak konuyu iletti. Gündüzbey’de buldukları altınları sahibine teslim eden Abbas Taha, “Bizler savaştan kaçıp geldik, bunlara muhtaç değiliz. Her şeyimiz Suriye’de vardı, herkes altınlarını, eşyalarını bırakarak buralara kaçtı” diye konuştu.

Vefat eden Ahmet Eserçelik’in akrabası Savaş Özbey ise yaşadığı bu durum karşısında çok duygulandığını ifade ederek, “Bu insanlar savaştan kaçmışlar. Ekmeğe muhtaç insanlar, inanın bu davranışları bizleri çok duygulandırdı” şeklinde konuştu. Özbey, ayrıca altınları aileye ulaştıracağını belirterek Abbas Taha’nın ailesine altınları bozdurarak yardımda bulunacaklarını söyledi.

Gazeteci Alişan Hayırlı ise Gündüzbey’deki Suriyeli sığınmacılar için yardım organizasyonu yaptıklarını belirterek Eserçelik ailesinin de sosyal medya üzerinden kendileri ile irtibata geçtiğini ve ikinci el eşyaları Suriyeliler vermek istediklerini söyledi. Hayırlı, tüm imkansızlıklarına rağmen Suriyeli ailenin bu davranışından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, bu örnek davranışından dolayı Abbas Taha’ya teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom