Kariyer Günleri Düzenlendi

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürü Murat Durmaz ve Dutpınar Hayvancılık İşletme Müdürü Mehmet Öner, öğrencilerle söyleşi yaptı.

Kariyer Günleri Düzenlendi Malatya Haber

Kariyer Günleri kapsamında Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde söyleşi düzenlendi. Sultansuyu TİGEM Müdürü Murat Durmaz, tarımsal faaliyetlerin ve hayvancılığın her geçen gün önem kazandığını, tarım meslek lisesi mezunlarının iş olanaklarının zengin olduğunu, öğrencilerin mesleki yeterliliklerini geliştirmelerini, beceri düzeylerinin yüksek olmasını söyledi. Durmaz, TİGEM’de atçılık faaliyetlerinin ilerlediğini, Türkiye’de atçılıkta 2. sırada olduklarını ve hedeflerinin birinciliğe yükselmek olduğunu ifade etti. Durmaz, “Tarımsal İşletmeler Genel Müdürlüğü, bu yıldan itibaren TİGEM’lerde 125 bin büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapacak ve buna yönelik personel alımı gerçekleştirilecek. Bu alımlar ise KPSS ve mülakatla olacak. Öğrencilerin bu anlamda mesleki bilgi ve beceri sahibi olmaları gerekiyor” dedi.

Dutpınar Hayvancılık İşletmesi Müdürü Mehmet Öner ise TKDK hibe destekleri ile hayvancılığın ivme kazandığını söyledi. Öner, işletme şartlarında hayvanların bakım besleme sağım işlemlerini yeteri düzeyde yaptıklarını ve işletme ortamında geliştiklerini ifade etti. Dutpınar’da beceri eğitimi gören öğrencilerinin sektörde kolay iş bulduklarını dile getiren Öner, 3 yılda 9 öğrencinin işletmede çalıştığını, 7 öğrencinin ise sektörde dolgun ücretle çalıştığını ifade ederek, bu tür meslek liselerinde uygulamaya yönelik eğitimin önemli olduğuna dikkat çekti.Kariyer Günleri kapsamında Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde söyleşi düzenlendi. Sultansuyu TİGEM Müdürü Murat Durmaz, tarımsal faaliyetlerin ve hayvancılığın her geçen gün önem kazandığını, tarım meslek lisesi mezunlarının iş olanaklarının zengin olduğunu, öğrencilerin mesleki yeterliliklerini geliştirmelerini, beceri düzeylerinin yüksek olmasını söyledi. Durmaz, TİGEM’de atçılık faaliyetlerinin ilerlediğini, Türkiye’de atçılıkta 2. sırada olduklarını ve hedeflerinin birinciliğe yükselmek olduğunu ifade etti. Durmaz, “Tarımsal İşletmeler Genel Müdürlüğü, bu yıldan itibaren TİGEM’lerde 125 bin büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapacak ve buna yönelik personel alımı gerçekleştirilecek. Bu alımlar ise KPSS ve mülakatla olacak. Öğrencilerin bu anlamda mesleki bilgi ve beceri sahibi olmaları gerekiyor” dedi.

Dutpınar Hayvancılık İşletmesi Müdürü Mehmet Öner ise TKDK hibe destekleri ile hayvancılığın ivme kazandığını söyledi. Öner, işletme şartlarında hayvanların bakım besleme sağım işlemlerini yeteri düzeyde yaptıklarını ve işletme ortamında geliştiklerini ifade etti. Dutpınar’da beceri eğitimi gören öğrencilerinin sektörde kolay iş bulduklarını dile getiren Öner, 3 yılda 9 öğrencinin işletmede çalıştığını, 7 öğrencinin ise sektörde dolgun ücretle çalıştığını ifade ederek, bu tür meslek liselerinde uygulamaya yönelik eğitimin önemli olduğuna dikkat çekti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 112
Bu Ay : 8992
Toplam : 8992

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom