Başkan Çakır'dan Malatyalılara Çağrı

Yerel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Alima Yeni Malatyaspor’un arzu ettikleri noktada olmamasına rağmen genel manada iyi durumda olduğunu söyledi.

Başkan Çakır'dan Malatyalılara Çağrı Malatya Haber

Alima Yeni Malatyaspor’un oynadığı son maçta attığı ve hala gündemdeki yerini koruyan ilginç golün tarihe geçtiğini belirten Çakır, “O golle tarihe geçtik. Keşke kamera topun tam düşüş anını da çekebilseydi. Gerçekten ilginç oldu. İlginçleri yaşıyoruz. Fenerbahçe’yi burada yenmemiz gibi” dedi.

Alima Yeni Malatyaspor’un arzu ettiklerini noktada olmamasına rağmen genel manada iyi durumda olduğunu kaydeden Çakır, “Arzu ettiğimiz noktada değil. Ama genel manada iyi durumda. Memnunuz. Arkadaşlarımız borçsuz götürebiliyor. Takımların genel finansman yapılarına baktığımızda, en iyi durumda olan Yeni Malatyaspor’dur” dedi.

“HEDEFİMİZ SÜPER LİG’E ÇIKMAK OLSUN”

Alima Yeni Malatyaspor’a belediye olarak çok müdahil olmak istemediklerini vurgulayan Çakır, “Çünkü orada bir başkan ve yönetim var. Bunlar kendi içinde de bir otokontrol sistemi oluşturmuş durumda. Genel manada iyi durumda takım. Sonuçlardan yana biraz şanssız. Yoksa takım iyi. Böyle goller atarsak birkaç maçı daha kazanırız. Tabi işin şakası puan tablosunda iyi durumda olmamamızın nedeni şanssızlığımızdan kaynaklanıyor. Belki bir tane şanstan gol oldu ama kendi sahamızda şansızlıktan kaybettiğimiz maçlar da oldu.

Genel manada takım iyi. Sadece galibiyetle değerlendirmemekle lazım diye düşünüyorum. Takımın yönetilmesi önemlidir. Kentin takıma sahip çıkması önemlidir. Yani sadece şampiyon olunca takıma sahip çıkılması doğru değil. Bu şekilde şehir takımı olamayız. Biz takımımızı tutuyorsak en kötü durumda da tutacağız, galibiyette de, mağlubiyette de tutacağız. Ama eksiğini eleştireceğiz. Hatası varsa söyleyeceğiz. Onun daha iyi durumda olması için söyleyeceğiz. Birilerini yıpratmak, hırpalamak için değil. Burada mesafe alırsak, birçok şeyi de başarmış oluruz. Birde bizim çok değerli iş adamlarımız var. Bunların takımı sahiplenmesi lazım. Takıma el atması lazım. Yapacakları tek şey buradaki arkadaşlarımıza maddi destek. Başka işleri bırakalım destek olalım. Götürebildikleri kadar inşallah götürsünler. Hedefimiz Süper Lig’e çıkmak olsun. Aksi durumda dünyanın sonu değil. Takımımıza küsecek halimiz de yok” diye konuştu.

“YÖNETİM ÜZERİNDEN HESAP YAPILMAMASI LAZIM”

Takım yönetmenin kolay olmadığını, çok dikkat edilmesi gerektiğini de kaydeden Çakır, “Çok dikkat edilmesi lazım. Takım yönetmek kolay değil. Çok çalışmanız, çok zaman ayırmanız lazım. Çok kaynak bulmanız da bir çözüm değil esasında. Yani belki de onlarca denge ve şansın bir araya gelmesi lazım ki siz ilerleyesiniz. Belki de bunun için futbol çok seyirci çekiyor. Ama neticede bunu Malatya’nın sahiplenmesi gerekiyor. Herkesin takıma sahip çıkması lazım. Gerçekten takım üzerinden hiçbir hesabın olmaması lazım. Yönetim üzerinden hesap yapılmaması lazım” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 77
Bu Ay : 8957
Toplam : 8957

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom