Yeni Spor Salonu Hizmete Açılacak

Şeker Fabrikası Alanı’nda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait arsaya inşa edilen yeni spor salonu, yaklaşık 2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde tamamlandı.

Yeni Spor Salonu Hizmete Açılacak Malatya Haber

3 milyon TL’yi bulan maliyeti ve devasa görüntüsüyle Malatya’ya uzun yıllar hizmet vermeye hazırlanan spor salonunun yapım işi koltukların ve parkelerin yerleştirilmesiyle bitirildi. Spor salonunu gazetecilerle birlikte inceleyen Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı çalışmalar hakkında bilgi vererek, salonun teknik özelliklerini kamuoyu ile paylaştı. Son derece modern ve estetik ruhlu bir spor kompleksini Malatya’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Fındıklı, “Mevcut Atatürk Spor Salonu artık günümüz Malatyasına ihtiyaç veremez duruma gelmişti.

Şehrimizin gelişme sürecini göz önünde bulundurarak, Şeker arsasındaki alanımıza 3000 koltuklu, özel geceler için 5000 kişilik kapasiteye çıkarılabilen bir salon inşa ettik. FİBA standartlarına uygun olduğu için her türlü uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapabileceğiz. Engelliler için asansörden açılır kapanır koltuklara, dev led ekranlardan basın localarına, kafeteryalardan vip ve basın salonlarına kadar bir çok modern özellikleri barındırıyor. Bunun yanında işlevsel ve sürekli canlı olsun diye 2 adet mini antrenman salonu ve 1 adet nizami basketbol sahasını da içinde barındırıyor.

Salonumuzun ana bölümünde her türlü basketbol, voleybol, hentbol, futsal ve diğer ferdi branşlar 3000 kişi önünde sergilenebilecek. Özel gece ve konser, kongre etkinliklerinde 5000 kişi bu kapalı alandan faydalanabilecek. Isıtma ve soğutma sistemleri tamamen ergonomik. Aydınlatma sistemimiz en az enerji sarfiyatıyla çalışacak. Salonumuzu inşallah büyük bir organizasyon ile açacağız. Çevre düzenlemesinin ardından Haziran gibi olabilir” dedi. Malatya’nın son yıllarda devasa spor tesislerine sahip olduğunu aktaran Fındıklı, “Yapımı devam eden yeni stadımız, biten yeni spor salonumuz, yine inşası süren olimpik havuzumuz ve çok katlı antrenman salonlarımız Malatya’nın en az 40-50 yıl yükünü çekecek durumda.

Bu süreçten sonra artık devasa tesislere ihtiyacımız yok. Belediyelerimizle istişare içinde olup, semtlere mahallelere bir şeyler katmak istiyoruz. Halkın ve sporcunun doğrudan yararlandığı, kendi evi gibi kullanacağı spor alanlarını semtlere götürebilirsek Malatyalılara en büyük hizmeti yapmış olabiliriz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 79
Bu Ay : 7225
Toplam : 7225

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom