Basketbol Turnuvasına Hazırlanıyorlar

Gençleri spora teşvik etmek amacıyla Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen liseler arası basketbol turnuvası hazırlıkları devam ediyor. Beydağı Anadolu Lisesi de basketbol turnuvası için hazırlıklarına başladı.

Basketbol Turnuvasına Hazırlanıyorlar Malatya Spor

Beydağı Anadolu Lisesi, bu yıl yapılacak olan basketbol turnuvasına iddialı başladı. Okulun öğrencileri tarafından kurulan basketbol takımı sıkı antrenman çalışmaları yaparak hazırlıklarını sürdürüyor. Gençlerin erken yaşlardan itibaren spora yönlendirilmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Beydağ Anadolu Lisesi Basketbol takımının hocası Mehmet Zengin, “Gençlerimizin yaşam kalitesini artırmak, onları ilgi alanları doğrultusunda yönlendirmek, sağlıklı nitelikli bireyler olarak hayata hazırlamak en büyük hedeflerimiz. Bu bağlamda liseler arası basketbol turnuvası düzenlenmekte. 22 Şubat tarihinde başlayacak olan liseler arası genç erkekler basketbol turnuvasında mücadele edeceğiz. Son çalışmalarımızı yapıyoruz.

Yapılan bu mücadele ile okulumuzu en güzel şekilde temsil edeceğiz. Basketbol el, ayak ve vücut koordinasyonu ile yapılan ortak bir zeka oyunudur. İnsan sağlığının geliştirilmesi için dar mekanda hızlı hareketler ile yapılan bir spordur. Kas yapısını ve beyin yapısını güçlendirir. Başarmak için yapılan mücadele hayatın her kademesinde de geçerlidir. Sporla uğraşan gençler kendilerine öz güveni fazla, onların başaramayacağı iş yoktur. Yapılan bu çalışmalardan dolayı bizlerden desteklerini esirgemeyen, Milli Eğitim Müdürümüze, okul müdürümüze, okul beden eğitim hocamıza ve bu çalışmaların yapılmasında salonlarını açan kuruluş müdürlerine, takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom