Doğanyol'un Büyük Sıkıntıları Var

Büyük Birlik Partisi Malatya İl Başkanı Av. Sema Altuntaş, Doğanyol’a yaptıkları ziyaret sonrası ilçede gördükleri sıkıntıları dile getirdi.

Doğanyol'un Büyük Sıkıntıları Var Malatya İlçe

Altuntaş, Doğanyol ilçesinin büyük sıkıntılarının olduğunu dile getirdiğini belirterek, sıkıntıların arkasında duracaklarını, çözüm noktasında elden gelen her şeyi yapacaklarını ifade etti. BBP Malatya İl Teşkilatı olarak ilçeleri gezerek vatandaşların sorunlarını dinlediklerini ifade eden Altuntaş “Bu kapsamda geçtiğimiz hafta Doğanyol İlçemizi ziyaret ettik. Doğanyol’da maalesef bir devlet hastanesi yok. Devlet hastanesi olmadığı için vatandaşlar sağlık ocaklarında zor şartlar altında tedavi olmak zorunda kalıyorlar. Durumu acil olan bir hastanın hastaneye yetiştirilememesi oldukça kuvvetli, bu konunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Altuntaş, Doğanyol’da vatandaşların musluklarından çamurlu su aktığını iddia ederek, “Malatya, Türkiye’nin en güzel su kaynaklarından bir tanesine sahip olmasına rağmen Doğanyol’da su şebekesinin yapılmaması ve gerektiği gibi tamir edilmemesi yüzünden vatandaşların musluklarından çamurlu su akıyor ve maalesef vatandaş bu suyu kullanmak zorunda kalıyor. Orada bulunan su deposu da harabe bir şekilde, bu durum vatandaşın sağlığını son derece olumsuz etkiliyor. Bu konuda da yetkililere sesleniyoruz, lütfen gereken yapılsın” ifadelerini kullandı. Doğanyol ilçesinde eczanenin bulunmadığını kaydeden Altuntaş “Bu anlamda Malatya Eczacılar Odasına seslenmek istiyorum, eczanenin olmaması ilçede büyük bir eksiklik ve vatandaş maalesef imece usulü birbirinden ilaç alıyor. Vatandaşın sağlığı bu anlamda tehdit altında, acil hastaları için son derece arızi bir durum” dedi. Doğanyol ilçesinde esnafların yüksek vergiler ödediğini de savunan Altuntaş “İzmir, İstanbul gibi büyük illerin ilçelerinde esnaftan alınan vergi ile Malatya’nın Doğanyol ilçesinde esnaflardan alınan vergi aynı, bu durum da ilçelerimizdeki esnafın belini büküyor. Bu anlamda da vergilerin düşürülmesini talep ediyoruz. Doğanyol’da işsizlik de hat safa da bu da insanları ilçeden göçe mecbur bırakıyor. Bütün bu saydığımız maddeler çok ciddi sıkıntılar, biz BBP olarak bu sorunların arkasında duracağız ve bu sorunların çözümü noktasında elimizden gelen her şeyi yapacağız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 103
Bu Ay : 7249
Toplam : 7249

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom