Taha Özhan, Mülteci Kampını Ziyaret Etti

BMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, Malatya’da Suriyelilerin barındığı Beydağı Konaklama Tesislerini ziyaret etti.

Taha Özhan, Mülteci Kampını Ziyaret Etti Malatya Haber

Beraberinde AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte tesisleri ziyaret eden TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Dr. Taha Özhan ilk olarak konteyner kent hakkında AFAD İl Müdürü Hamza Demiralp’ten bilgiler aldı. Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ün de katıldığı ziyarette konuşan Milletvekili Taha Özhan, daha önceki meslek hayatında iş gereği dünyanın farklı noktalarındaki birçok mülteci kamplarını görme fırsatı bulduğunu belirterek, “Emin olun ki burasını oralar ile mukayese bile edemeyiz. Ancak ne kadar buralar iyi de olsa, en huzurlu ve güzel yer insanın vatanıdır” dedi.

Suriyelilerin vatanlarında veya başka bir çözümle huzur ve barışa kavuşacakları bir ortamda olmalarını tercih ettiklerini belirten Özhan, “Ama gelin görün ki şu an cari şartlar buna elverişli değil” dedi. Türkiye olarak en vicdanlı ve ahlaklı şekilde Suriyelileri bağrına bastığını ifade eden Özhan, Malatya’da dünya standartlarının çok üstünde hizmet veren Beydağı Konaklama Tesisleri'nde görev alan herkese teşekkür etti. Dünyadaki birçok mülteci kampında tamamen insanlık trajedilerinin yaşandığını kaydeden Özhan, “Bırakın orada derli toplu bir kampı, Türkiye’dekilerin kenarından bile geçmeyecek durumdalar” diye konuştu.

Özhan, “Buralarda harcanan parayı masraf kalemi görmekten ziyade merhametimizin ve vicdanımızın bir parçası, ahlakımızın, tarihsel sorumluluğumuzun ve insanlığımızın bir gereği olarak görüyoruz” diyerek Suriye rejim hükümetini eleştirdi. Milletvekili Özhan, “Kimse buraların açılmasını ve bu şekilde kampların olmasını istemezdi ama maalesef katil bir yönetim yarım milyondan fazla insanı katlederek bu manzaranın oluşmasını sağladı” şeklinde konuştu.

Bugün Lübnan, Irak, Ürdün gibi ülkelerde kamplarda insanların akıl almaz şartlarda hayatta kalmaya çalıştığını dile getiren Özhan, “Biz inşallah farkımızı burada göstererek hem devlet hem de sivil toplum kuruluşları olarak ensar ruhu ile elimizi uzatıyoruz. Şehirde on binlerce kardeşimizin mülteci konumunda olmasına rağmen neredeyse sosyal hayatta hiç hissedilmeyecek şekilde bunları absort etmiş başarmış bir yapımız var. Bundan da gerçekten iftihar ediyoruz. Bunun bir bereket getirdiğini düşünüyoruz” diye konuştu.
Milletvekili Özhan ve beraberindekiler daha sonra konteyner kent içerisinde hizmet veren eğitim kurumlarını ziyaret ettiler. Burada sınıflarda eğitim alan öğrencilerle de sohbet eden Özhan, öğretmenlerden de bilgiler aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom