Pütürgeli Bal Üreticisine Destek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ilçelerde tarım ve hayvancılığın gelişimine katkı sunmak amacıyla projeler hazırlanıyor.

Pütürgeli Bal Üreticisine Destek Malatya İlçe

 Bu projeler kapsamında arıcılığın yoğun olarak yapıldığı Pütürge ilçesinde bal üreticilerine destek verilecek.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya’da tarım ve hayvancılığın gelişmesi için vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı, Pütürge ilçesinde toplantılar düzenleyerek proje hazırlanması, tarımsal kalkınma kooperatiflerinin kurulması ve kırsal kalkınma faaliyetleri ile ilgili bilgi ve proje desteği sundu.

Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Pütürge ilçesinde yapılan toplantı ile ilgili olarak yapılan açıklamada, Pütürge ilçesinde arıcılık faaliyetinin yoğun olarak yapıldığı ancak balın yeteri derecede tanıtımının yapılamamasından dolayı satışında ve pazarlanmasında sıkıntılar yaşandığı bildirildi.

Açıklamada, Pütürge Belediyesi, Pütürge Kaymakamlığı ve Pütürge Bal Üreticileri Birliği ile yapılan istişareler sonucunda Bal İşleme ve Paketleme tesisinin kurulabilmesi için bir proje hazırlanmasına karar verildiği belirtildi.

Açıklamanın devamında, “Arıcılığın yoğun olarak yapıldığı Pütürge ilçesinde birliğe kayıtlı 42 bal üreticisi ve yaklaşık 17 bin kovan bulunmaktadır. Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme kapsamında arıcılık ve arı ürünlerinin üretimi, işlenmesi ve pazarlanması için gelen müracaatlar neticesinde 7 bin 800 kovan 42 karavan ve diğer ekipmanların hibe yoluyla alınması için proje başvuruları alınmıştır. Projenin kabulü ile alınacak olan kovan, karavan ve ekipmanların Pütürge ilçesindeki bal üretimini olumlu yönde etkileyecektir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom