Malatya'da Hayvancılık Desteklemeleri

Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, hibe desteklerinden yararlanmak isteyen Maya Süt Tarım işletmesinde inceleme yaptı.

Malatya'da Hayvancılık Desteklemeleri Malatya Haber

DAP Projesi kapsamında 2015 yılında 300 başlık kombine ırk hayvan alımı için yatırım programına alınan Maya Süt Tarım, hayvan alımlarını gerçekleştirerek hibe ödemesi için Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ne başvurdu.,

Bunun üzerine Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi ve İl Proje Yürütme Birimi üyeleri, işletme sahasına giderek tespit çalışmaları yaptı. Alanda inceleme yapan Selvi, yatırımların artmasıyla birlikte hayvan varlığı ve üretiminin iyi seviyelere geleceğini söyledi.

Selvi, “İşletmemiz Avusturya’dan 198 baş ve yurt içinden 96 baş simental ırkı gebe düve alımını gerçekleştirdiğini bildirerek tespiti için dilekçe vermiştir. Toplam alınan 294 hayvan için yatırım tutarı yaklaşık 2 milyon 668 bin 50 TL’dir. Bakanlığımız yatırım tutarının 705 Bin 600 TL sini hibe ödemesi olarak ilgili firmamıza vermiştir. Bu yatırımların artmasıyla birlikte hayvan varlığımız ve üretimimiz istediğimiz seviyelere gelecektir. Yatırımcı firmamızı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 26
Bu Ay : 2229
Toplam : 2229

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom