Doğanşehir'de Toplu Nikah

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Doğanşehir ilçesinde Sevgililer Günü’nde 20 çiftin nikahını kıyarak, genç çiftlere öğütler verdi.

Doğanşehir'de Toplu Nikah Malatya İlçe

Doğanşehir ilçesinde Sevgililer Günü’nde Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük tarafından 20 çiftin nikah kıyıldı. 20 çiftin özel günlerini kutlayan Küçük, yeni evlenen gençlere önemli öğütler de verdi. Küçük, “Şu anda burada evlenmenin ilk temelini atacağız. Nasıl ki bir binanın temeli sağlam atılırsa o bina sağlam olur. Temeli çürük olan bina ise yıkılmaya mahkumdur. Onu niçin çiftlerimizin birbirlerine karşı sevgi ve saygılı olacakları bir temel atacağız. Cenabı Allah’tan mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür dileriz.

Malum zaman o kadar bozulmuş ki, bana günde 3-4 tane boşanma geliyor ve yanlarında 2-3 çocuk var. Ben buna çok üzülüyorum, birbirinizi önce anlamanızı diliyorum. Evlenen çiftlerimiz birbirlerine sevgi ve saygılı olurlarsa bu temel hiç yıkılmaz. Şimdi nikahlarını kıyacağımız gençlere sağlıklı ve hayırlı bir ömür diliyorum” diye konuştu. Konuşmalardan sonra gençlerin nikahını kıyan Küçük, evlilik cüzdanlarını ise kadınlara teslim etti ve 4 çocuk temennisinde bulundu.

Doğanşehir Belediyesi Beypınarı Sosyal Tesisleri ve Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürü Bayram Kaya ise Beypınarı Sosyal Tesisleri’nde yılın her günü sevgilileri ağırladıklarını ifade etti. Kaya, “Doğanşehir Belediyesinde nikah kıyan tüm çiftlerimizin yıl boyunca ilk baş başa yemeklerini ücretsiz veriyoruz. Bu gün burada 20 çift ve yakınlarını ağırladık ve gün boyu etkinliklerimiz devam edecektir. Bizler gece gündüz halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Daha sonra birlikte fotoğraf çekinen çiftler, gelecek sene evlilik yıl dönümünde buluşmak için sözleşerek ayrıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom