Eğitim-Bir-Sen Kuruluş Yıldönümü

Eğitim-Bir-Sen’in 24’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 Nolu Şube Başkanı Kerem Yıldırım, “Soylu mücadele 24 yaşında” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Kuruluş Yıldönümü Malatya Haber

Eğitim-Bir-Sen 1. Nolu Şube Başkanı Kerem Yıldırım, Eğitim Bir Sen Malatya 2 Nolu Şube Başkanı Yaşar Sakar ile birlikte düzenlediği basın toplantısında sendikalarının 14 Şubat 1992 tarihinde dünya görüşünü medeniyet değerlerinin derinliklerinden oluşturduğu referanslar üzerine bina eden Mehmet Akif inan öncülüğünde bir grup eğitimci tarafından kurulduğunu hatırlattı.

Sendikacılığı sadece bir maddi kazanım aracı olarak değerlendirmediğini ve 24 yıldır çalışmalarını bu çerçevede gerçekleştirdiğini belirten Yıldırım, “Samimi, üretken, kararlı çalışmalarıyla etkili sendika olarak eğitim çalışanlarının geniş teveccühüne mazhar olan Eğitim-Bir-Sen, 2011 yılında ‘Genel Yetkili Sendika’ olarak eğitim çalışanlarının doğru ve nitelikli temsilini üstlenmiştir. Eğitim-Bir-Sen’in ve Memur-Sen’in temsil ettiği toplu sözleşmelerde kamu görevlileri en önemli kazanımları elde etmiştir” ifadelerine yer verdi.

Yıldırım, "Eğitim-Bir-Sen, 24 yıllık tarihi boyunca Türkiye’de milli iradenin güçlü ve ülke idaresinin temel tayin edici gücü olması doğrultusunda milletin en gür sedası olmuş; milli iradeye yönelik bütün tehditler karşısında dik durmuş, milletin bağrından neşet eden bir yapı olarak, milletin safında, milletin haykırışlarının tercümanı olmuştur. Bugün de milli ve sivil bir anayasa, darbe dönemlerinin ağır havasını değil, demokratik dönemlerin özgür havasını taşıyan bir anayasa için yine öncülük etmekte, milletin talep ve beklentilerine tercüman olmaktadır. Bugün medeniyet havzamız içerisinde kahreden acılar yaşanmaktadır. Akan kan ve gözyaşı, mazlumlara karşı sergilenen vahşet, insan olanları insanlığından utandırmaktadır.

Eğitim-Bir-Sen, acılar karşısında en duyarlı yürektir. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim” mısrasındaki duyarlılıkla Eğitim-Bir-Sen, dünyanın neresinde bir mazlum varsa, orada o mazlumun acısının ortağı, akan kan ve gözyaşının dindirilmesi çabasının öncüsüdür. Eğitim-Bir-Sen, bu duyarlılığı çok daha geniş bir sahaya yaymak üzere çalışmalarını uluslararası platforma taşımakta, uluslararası bağlar kurmak suretiyle daha etkin bir mücadelenin somut zeminini oluşturmaktadır.

Eğitim-Bir-Sen, 24 yıldır, hakkın, adaletin, barışın, sevginin, emeğin ve özgürlüklerin mücadelesini vermiştir, bundan sonra da bu uğurda mücadele etmeye devam edecektir. 24. yaşımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşarken, başta Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan olmak üzere, Eğitim-Bir-Sen’e emek verenlerden ahirete irtihal edenleri rahmet ve minnetle anıyor, Eğitim-Bir-Sen’i bugünlere taşıyan, dünden bugüne teşkilatlarımızda görev yapan bütün mensuplarımıza ve bütün üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu (CÖ-SD-Y)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom