Büyükşehir İlçelere Çalıştı

Malatya Büyükşehir Belediyesi 2015 yılında ilçeler ve kırsal bölgelerin alt ve üstyapı sorunlarını çözmek için; 12 köprü, 15 adet menfez yapım işi, 47 bin m3 taş duvar örme işi ile 29500 metre büz yerleştirme işlemi yaptı.

Büyükşehir İlçelere Çalıştı Malatya İlçe

Yeni yol açma, asfaltlama çalışmaları gibi ana başlıkta bulunan sorunları acileyet sırasına göre çözmeye gayret eden Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılında 12 köprü, 15 adet menfez yapım işi, 47 bin m3 taş duvar örme işi ile 29500 metre büz yerleştirme işlemi yaptı.

Alt ve üst yapı çalışmalarında taraflı, tarafsız herkesin takdirini toplayan Büyükşehir Belediyesi coğrafi yapısı itibariyle zorlu ulaşım ağına sahip Pütürge ilçesinde 5 köprü, Darende de 2, Doğanyol, Akçadağ, Battalgazi ve Hekimhan’da ise 1’er adet köprü yaptı.

Pütürge’de Taştepe mahallesine yapılan köprü Yeşildere, Korucak ve Uzuntaş mahallelerini Adıyaman Sincik’e bağlarken, Yeşildere Mahallesine yapılan köprü Yandere, Korucak, Taştepe ve Uzuntaş mahallerinin ulaşımını, Civan ve Sezerler mahallelerine yapılan köprüler ise bu mahalleleri Tepehan grup yoluna bağlıyor. Örencik mahallesine yapılan köprü ise Köklükaya, Yamaçköy, Karagöl, Teluşağı ve Erdemli mahallelerinin ulaşımını sağlıyor.

Darende’nin Ayvalı Mahallesi ile Kılıçbağ mahallesine yapılan köprüler, mahalleleri Darende ilçe merkezine bağlarken, Doğanyol da Burç mahallesine yapılan köprü Koldere, Damlı, Burç-Begolar ve Gökçe mahallelerini bir birine bağlıyor. Akçadağ Kömekavak mevkisine yapılan köprü Örnekköy, Sahilköy ve Suçatı mahallerinin ulaşımını, Battalgazi’de Bulgurlu mahallesine yapılan köprü ise Yarımcahan, Karakaş Çiftliği, Karaköy, Göller, Bulgurlu mahallelerinin ulaşımını sağlıyor. Hekimhan Molla İbrahim Mahallesine yapılan köprü ise Kavacık ve Molla İbrahim mahallerini Hekimhan ilçe merkezine bağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi yolların daha güvenli hale gelebilmesi için 47 bin m3 taş duvar örme işi, 15 adet menfez ile yollarda dere yataklarına çeşitli çaplarda 29500 metre büz yerleştirme işlemi gerçekleştirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom