Muhtarlara IPARD Programı Anlatıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından, Akçadağ ilçesinde muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda muhtarlara, IPARD 2 programı da kapsamlı bir şekilde anlatıldı

Muhtarlara IPARD Programı Anlatıldı Malatya İlçe

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından Malatya'nın tamamını kapsayacak şekilde tarım ve hayvancılığın eğitim, yayım ve sorunların tespiti, çözüm yollarını belirleme, hibe veren kurum ve kuruluşlara proje hazırlama, tarımsal kalkınma kooperatif kurulumu ve kırsal kalkınma faaliyet ve çalışmalarının anlatıldığı ilçeler ve mahalleler için belirlenen program dahilinde çiftçiler ile toplantılar düzenliyor. Rutin aralıklarla düzenlenen çiftçi toplantılarının yenisi Akçadağ ilçe merkezinde muhtarların katılımı ile yapıldı.
Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığının kuruluş amacı işleyişi ve yapısı hakkında verilen bilgilendirmeden sonra çiftçilere IPARD 2 çağrı ilanında müracaat edebilecekleri alt tedbirlerin ayrıntılı açıklaması ve gerekli şartları taşıyan çiftçilere proje hazırlama konusunda yardım edileceği belirtilerek, hububat ağırlıklı üretim yapan çiftçilere üretim teknikleri sertifikalı tohumluk kullanımı hakkında bilgilendirme yapıldı. Daha sonra soru-cevap şeklinde devam eden programda, Organik tarım, iyi tarım uygulamaları, tarımsal desteklemeler, hububat hastalık ve zararlıları, sulama ve ilaçlama, toprak analizi ve toprak analizine uygun gübreleme, ürün deseni çeşitlendirme ve çeşitli tarımsal konularla ilgili sorular cevaplandırıldı. Akçadağ Öğretmen Evinde gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Hilmi Öksüztepe, Akçadağ Belediye Meclis Üyesi Büyükşehir Encümeni Cumali Doğan, Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boyraz, Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş ile çok sayıda muhtar katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom