Akçadağ'da 90 Köpek Kısırlaştırıldı

Akçadağ Belediyesi, tarafından 2015 yılında 90 sokak köpeğine tedavi, kısırlaştırma ve küpeleme işlemi yapıldı.

Akçadağ'da 90 Köpek Kısırlaştırıldı Malatya İlçe

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Akçadağ Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürü Veteriner Hekim Seda Sezikli, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan'ın talimatlarıyla ilçe genelinde sokak hayvanlarına yönelik yapılan çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, bu çalışmalar kapsamında 2015 yılında toplam da 90 sokak köpeğine rehabilite, tedavi, kısırlaştırma ve küpeleme işlemi yapıldığını kaydetti.

Sezikli, “Belediyemiz sahipsiz sokak hayvanları rehabilitasyon hizmetlerini 5199 sayılı kanun hükümleri kapsamında yürütmektedir. Bu hizmet sokak hayvanlarının yakalanması, gözlem altında tutulduktan sonra tedavilerinin, antiparaziter ilaçlamalarının yapılması, kısırlaştırılmaları, kuduz aşı uygulamalarının yapılması, küpeleme çalışmaları ve rehabilite edilen hayvanların işaretlenmesi ve tüm bu işlerin kayıt altına alınması çalışmalarını kapsar.

Bu çalışma sonucu insanlarımız ve hayvanlarımız, kuduz, zoonoz, paraziter hastalıklardan ve hayvanların insanlara verebileceği fiziki ve mekanik tehlikelerden korunmasını sağlıyor. Belediyemiz, tüm bu çalışmaları bedelsiz ve ücretsiz olarak yapmaktadır. 5199 sayılı yasaya göre de bakımlarını yaptığımız sokak hayvanlarını doğal ortamlarına bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom