Yazıhanlı Kadınlar Nikah Şekeri Üretecek

Yazıhan Kültür Sanat ve Eğitim Derneği’nin (YAZDER) “Üretimde Ben de Varım” Projesi çerçevesinde Yazıhanlı kadınlar nikah şekeri üretimine başlıyor.

Yazıhanlı Kadınlar Nikah Şekeri Üretecek Malatya İlçe

Yazıhanlı kadınlar, “Üretimde Ben de Varım” Projesi ile nikah şekeri yapacaklar. Kurs Usta Öğreticisi Aygül Taptal, böyle bir projenin Yazıhanlı kadınlar için önemli bir fırsat olduğunu belirtti. Kadınların çok istekli olduğunu ve bu işten büyük bir keyif aldığını söyleyen Taptal, kursa yaklaşık 20 kadının katıldığını ifade etti.

YAZDER Başkanı Yılmaz Konuk, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesinin PRODES programı kapsamında bir proje hazırladıklarını, bu proje kapsamında kadınlara yönelik birçok kurs ve üretim faaliyetinin yapıldığını, bunlardan birinin de son zamanlarda oldukça revaçta olan nikah şekeri üretimi olduğunu belirtti. Yazıhanlı kadınların üretim amaçlı faaliyetlere ilgi gösterdiklerini söyleyen Konuk, nikah şekeri üretimi kapsamında elde edilen gelirlerin ise kadınların ekonomisine katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

Yazıhan Belediyesi ve Yazıhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak olduğu projenin ilçe için önemli bir katma değer olduğunu söyleyen Yazıhan Belediye Başkan Yardımcısı Atamurat Orman ise Yazıhanlı kadınları üretimde aktif hale getirmek için birçok proje geliştirdiklerini ve yürütülen diğer projelere hem lojistik olarak hem de maddi olarak destek sunduklarını ifade etti. YAZDER’in yürüttüğü Üretimde Ben de Varım Projesi çerçevesinde önemli çalışmaları desteklediklerini söyleyen Orman, projeyi hayata geçiren YAZDER yönetimini de tebrik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom