Bir Çocuk da Sen Giydir Kampanyası

Yeşilyurt Belediyesi tarafından ülkelerindeki savaştan kaçarak Malatya’ya gelen Suriyeliler için başlatılan “Kardeşlerimiz Üşüyor, Bir Çocuk da Sen Giydir” yardım kampanyası tamamlandı.

Bir Çocuk da Sen Giydir Kampanyası Malatya Haber

Kampanyada toplanan 500 koli yardım paketi Suriyeli ailelere teslim edilecek.

Geçtiğimiz kış ayında düzenlediği kampanya ile 250 aileye yiyecek, giyecek ve ilaç yardımında bulunan Yeşilyurt Belediyesinin organizasyonuyla bu yıl ikincisi düzenlenen “Kardeşlerimiz Üşüyor, Bir Çocuk da Sen Giydir” yardım kampanyası kapsamında muhtarlıklar, okullar, camiler ve yeşil konak eğitim merkezlerinde yardım noktaları oluşturuldu.

Duyarlı vatandaşlar tarafından bırakılan battaniye, kıyafet-ayakkabı, kuru gıda ve ilaç bağışlarının paketleme işlemi Şahnahan Yeşil Konak Eğitim Merkezinde yapıldı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, kampanyada toplanan yardımların kutulama işlemlerinin gerçekleştiği Şahnahan Yeşil Konak Eğitim Merkezini ziyaret ederek, yardım kampanyasına ilişkin bilgiler aldı.

Başkan Yardımcısı Haydar Şahin ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muaz İçen ile birlikte yardımların paketlendiği depoda incelemelerde bulunan Başkan Polat, duyarlı vatandaşlar tarafından yapılan yardımların paketlendiğini ifade etti. Polat, “Projenin hedefi ilimizde misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimize yardım eli uzatmaktır. Vatandaşlarımız, cami imamlarımız, muhtarlarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz imkanları doğrultusunda yardım kampanyasına katkı sağladılar. Battaniye, kıyafet-ayakkabı, kuru gıda ve ilaç bağışlarıyla 500 koli yardım malzemesi toplandı. Yeşil Konak Eğitim Merkezlerinde bu yardımlar paketlendi.

Gerek biz gerekse de yardım kuruluşları aracılığıyla bu yardımları Suriyeli kardeşlerimize ulaştıracağız. Yardım kampanyasına katılan Yeşil Konak Eğitim Merkezleri idarecileri, öğretmenlerimizi, minik yavrularımızı ve duyarlı tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Şahnahan mahallemizin bu projede motor gücü temsil etmesi ayrı bir güzelliktir. Geçen sene sadece Şahnahan'da gerçekleşen yardım kampanyasını bu yıl genişleterek Beş Yeşil Konak Eğitim Merkezlerimizin bu projeye dahil olmasını sağladık.

Hz. Muhammed ( SAV) Hadis-i Şerifinde ‘Veren el, alan elden üstündür’ ve ‘Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir’ diye buyuruyor. Bizler böyle bir anlayışa sahip bir dinin mensuplarıyız. Bizim dinimiz, medeniyetimiz, geleneklerimiz, kültürümüz komşuya ve yardıma ihtiyacı olana el uzatmamız gerektiğini öğretmiştir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom