Yazıhandaki Mülteciler Unutulmayacak

Yazıhan ilçesinde çadırlarda kalan mülteci ailelerin ihtiyaçları Kaymakamlık tarafından karşılanacak.

Yazıhandaki Mülteciler Unutulmayacak Malatya İlçe

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Malatya’ya sığınan ve yaşam mücadelesi veren Suriyelilere yardım eli uzatılıyor. Yazıhan ilçesinde de çadırlarda kalan mülteci ailelerin Kaymakamlık tarafından ihtiyaçları karşılanacak.

Türkiye’nin hemen yanı başında yaşanan savaş nedeniyle milyonlarca insan evinden ve yurdundan olurken, Suriyelilerin büyük bölümü en yakın komşuları Türkiye’ye sığında. Binlerce mülteci, kendileri için hazırlanan kamplarda yaşarken bir o kadarı da kiraladıkları evler yada kurdukları çadırlarda hayatta kalma mücadelesi veriyor. Malatya’da da Beydağı Konaklama Tesisindeki konteyner kentin yanı sıra kent merkezi ve yakın ilçelerde olmak üzere çok sayıda Suriyeli aile barınıyor.

Yazıhan ilçesinde de kurdukları çadırlarda ve kiraladıkları evlerde yaşam mücadelesi veren mülteci ailelere sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra resmi kurum ve kuruluşlarda yardım yapıyor. İlçedeki Suriyeli aileleri ev ve çadırlarında ziyaret eden Yazıhan İlçe Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, ailelerle görüştü, sohbet edip sorunlarını dinledi. Yardıma muhtaç olan Suriyeli misafirlerin ihtiyaçlarının belirlenerek karşılanacağı sözünü veren Kaymakam İmamoğlu, ellerinden geldiği kadarıyla ilçede barınan ailelere destek olmaya çalışacaklarını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 417
Bu Ay : 3061
Toplam : 3061

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom