Cadde ve Sokaklar Ağaçlandırılıyor

Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ın da katılımıyla TOKİ Yavuz Selim Mahallesin’de belirlenen alanlara çeşitli türlerden ağaç dikimi yapıldı.

Cadde ve Sokaklar Ağaçlandırılıyor Malatya Haber

Hava sıcaklığının normalin üzerinde olmasını fırsat bilen Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü teknik personeli, Hoca Ahmet Yesevi, İlyas Mahallesi ve TOKİ Bölgesi Yavuz Selim Mahallesi’ndeki yol kenarları, park alanları ve refüjlerde, çınar, ıhlamur ve karaağaç fidanları dikiyor. Yavuz Selim Mahallesi’ndeki ağaçlandırma çalışmaları hakkında Başkan Yardımcısı Mehmet Güner ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekibinden bilgi alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, daha sonra ağaç dikimi yaptı.

“AĞAÇLANDIRMA KENT YAŞAMINDA AYRI BİR ÖNEME SAHİP"

Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelini çalışmalardan dolayı tebrik eden Başkan Polat, ağaçlandırmanın kent yaşamında ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi. TOKİ bölgesinde belirlenen alanlara 2016 yılı içerisinde toplam bin adet ağaç dikimi yapacaklarını ifade eden Polat, "İlçemizin daha yeşil ve her bölgesinin daha güzel bir görüntüye ulaşması için toplam 20 bin adet ağaç dikimi gerçekleştireceğiz. 3 bin 200 adet ağaç dikimi gerçekleştirdik, 2016 yılında ağaçlandırma ve mevsimlik çiçek dikimine daha fazla ağırlık vereceğiz.

Tepeköy'de 25 dönüm alan üzerine yaptırdığımız fidanlık alanında 10 bin adet ağacımızı dikime hazır bekletiyoruz. Hava şartları elverişli olduğu takdirde saksılı bir şekilde muhafaza ettiğimiz ağaç türlerini belli bir program dahilinde dikimini gerçekleştireceğiz. Temin ettiğimiz fidanlar eğer saksılı değilse imkanlarımız doğrultusunda saksılı hale getiriyoruz. TOKİ bölgesine bir sözümüz vardı şimdi onu yerine getiriyoruz.

Buranın ağaçlandırmasında TOKİ Başkanımız ve TOKİ İdaresinin de katkıları oldu. Bin ağacın 500 adedini TOKİ karşıladı. Bizim ekiplerimizde dikimini gerçekleştiriyor. Gerek Orman Bakanlığımız gerekse de TOKİ’nin destekleriyle burayı daha yeşil bir görüntüye kavuşturacağız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom