Mescidi Aksa Her Zaman Zinde Tutulmalı

Filistin İslami Hareketi Türkiye Sözcüsü Mehmet Ekici, Filistinlilerin söylemek istedikleri şeyleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman dile getirdiğini belirterek, “Bütün Filistinli kardeşlerimiz büyük bir umutla Cumhurbaşkanımıza bakıyorlar” dedi.

Mescidi Aksa Her Zaman Zinde Tutulmalı Malatya Haber

Filistin İslami Hareketi Türkiye Sözcüsü Mehmet Ekici, beraberinde Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Olgun ve Malatya Şube Başkanı Mehmet Sağdıç ile birlikte Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Malatya Şubesi’ni ziyaret etti.

Ziyarette Şube Başkanı Mesut Karataş ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Ekici, Filistin’deki son durum ile ilgili bilgiler verdi. 1. Dünya Savaşı sonrası Filistin topraklarının İngilizlerin eli ile Yahudilere verildiğini belirten Mehmet Ekici, bugünkü İsrail Devletinin kurulduğunu söyledi. Daha sonraları nüfusun yoğun olduğu Gazze’nin hisar altında bırakılarak 1 milyon 800 bin Filistinlinin asıl kendi topraklarına girmelerinin önüne geçildiğini belirten Ekici, “Aslında bölgede oynanan film bu. Yani konu Gazze meselesinden çok burada yaşayan Filistinlilerin işgal altındaki topraklarına girememeleri” ifadelerine yer verdi.

"FİLİSTİNLİLER BÜYÜK BİR SAVAŞ VERİYOR"

İsrail devletinin yüzde Filistin’in yüzde 2’lik toprağı olan Gazze’yi ön plana çıkarttığını ve geri kalan Filistin topraklarını ise bir nevi unutturmaya çalıştıklarını kaydeden Ekici, “Başta Kudüs olmak üzere şuanda işgal altında yaşayan Filistinliler büyük bir asimilasyona karşı var güçleri ile büyük bir savaş veriyorlar” diye konuştu.

"ASLINDA İŞGAL TAMAMLANMIŞ"

Mescid-i Aksa’nın oldu bittiye getirilmek istendiğini belirten Ekici, “Her şeyden önce her türlü restorasyon engelleniyor. Son olaylarda Mescid-i Aksa çok büyük zararlar gördü. Kale içerisine giren kapıların iki tanesi tamamıyla kapatılmış durumda. Diğerlerinde sadece ikisinden Filistinlilerin geçişine izin veriliyor. Geri kalanları Yahudiler kullanıyor. Filistinliler sabah namazında sonra saat 07.30 ile 11.30 arası oraya giremiyor. Bu saatlerde Mescid-i Aksa tamamen Yahudilere tahsis ediliyor. Aslında bir şekilde işgal tamamlanmış veya tamamlanmak üzere” diyerek bu nedenle Mescid-i Aksa’nın her zaman zinde tutulması gerektiğini ifade etti.

"ORASI BM STATÜSÜNDE"

İsrail askerlerinin bölgede birkaç ayda bir 2-3 Filistinliyi öldürdüğünü, baskınlar yaparak içeri girdiklerini belirten Ekici, “Filistinli kardeşlerimiz buna alışmış ama belki biz zaman zaman karşılaştığımızda acılar duyabiliriz” dedi. Mescid-i Aksa’nın her şeyden önce Birleşmiş Milletler statüsünde Ürdün’e teslim edildiğini hatırlatan Ekici, “Çünkü orası İsrail’in değil” diyerek İsrail’in her zaman suç işlediğini söyledi.

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A UMUTLA BAKILIYOR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da Filistinlilerin her zaman teşekkür borçlu olduğunu ifade eden Ekici, “Cumhurbaşkanımız geldiğinden beri, bütün Filistinli kardeşlerimiz büyük bir umutla Cumhurbaşkanımıza bakıyorlar. Çünkü onların söylemek istedikleri her şeyi Cumhurbaşkanımız haykırarak dile getiriyor” diye konuştu.

GÜÇ VE MADDİ DESTEĞE İHTİYAÇ VAR

Filistin davasının her şeyden öte güce ve maddi desteğe ihtiyacı olduğunu vurgulayan Ekici, 3 hukuk bürosu kurduklarını ve bu bürolar sayesinde zarar gören Filistinlilerin yanında olarak hukuki olarak haklarını aradıklarını söyledi.

"FİLİSTİN KANAYAN YARAMIZ"

ASKON Malatya Şube Başkanı Mesut Karataş ise ziyaretlerinden dolayı Ekici ve beraberindekilere teşekkür ederek “Filistin her zaman kanayan yaramız olmuştur” ifadeleri kullandı. ASKON olarak tüm mazlumların sesi olmak için uğraştıklarını belirten Karataş, ASKON’un ‘asil duruş’ sloganı ile Dünyadaki tüm mazlumların yanında olmaya çalıştıklarını söyledi. Karataş’ta, Filistin’e gönderilen yardımlardan ziyade bu davanın güce ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom