Terör Gündemi Konuşuldu

Kardeşlik Platformu adı altında bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, aylık istişare toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da konuk olarak katıldı.

Terör Gündemi Konuşuldu Malatya Haber

Şeker-İş Sendikası Malatya Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen istişare toplantısı, Şeker Fabrikası Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi. Terör gündemi ile yapılan toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Toplantı da ilk olarak söz alan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Doğu ve Güneydoğu’da sürdürülen terör operasyonlarına değinerek “Diyarbakır’ın kültürünün korunmasını istiyoruz. Bu korunma esnasında da etnik milliyetçiliği, etnik mezhepçiliği ve hiçbir etnikçiliği tasvip etmiyoruz. Devletimizden hukuk müeyyideleri çerçevesinde tüm vatandaşları yasalar önünde eşit olduğu anlamında hareket etmek durumundadır. Bizde o görüş ve düşüncedeyiz” diye konuştu.

Yasalarda eksiklikler olabileceği ve yasaların canlı organizma gibi olduğunu ifade eden Gürkan, “Meclisin var oluşu da bundandır. Eksiklerin bizim seçip gönderdiğimiz vekiller tarafından yeniden düzenlenmesidir. Günün gereklerine göre yeniden şekillendirilmesi için meclisimizin çalışmaları için vardır. Milletvekilleri de bu görev ve sorumluluklarını bizim adımıza yerine getiriyorlar. Özet olarak bu memleketin hepsi bizimdir. Bu ülkeyi bölmeye parçalamaya kimsenin gücünün yetmeyeceği, buna cüret edeceklerde sonunda zelil ve perişan olacaklardır” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise Türkiye’de terörün baş gösterdiği süreçlere değinerek “Bunların o silahlı güçlerini durdurdukları andan itibaren bugünkü operasyonların yapılması gerektiği görüşündeydim. Yani bugün yapılan operasyonlar aslında o günlerde yapılmalıydı. Merhamet maraz getirir düsturuyla bu operasyonlar o günlerde olsaydı, belki de bu kadar zayiat olmazdı. Güvenlik güçlerimizde belki de kendi canları pahasına mücadeleyi kansız bir şekilde sürdürmek için canla başla kardeşlerimiz mücadele etmektedirler” diye konuştu.

Toplantıda, son olarak toplantıya katılan sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin değerlendirmeleri ve soruları yer aldı. Toplantı, verilen birlik ve beraberlik mesajı ile sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom