Battalgazi Belediyesi Meclis Toplantısı Yaptı

Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Battalgazi Belediyesi Meclis Toplantısı Yaptı Malatya Haber

Toplantıda, imar ağırlıklı gündem maddelerinin yanı sıra zabıta memurlarına aylık maktu fazla çalışma ücretinin belirlenmesi, geçici işçi vizelerinin belirlenmesi, meclis üyeleri huzur hakkının belirlenmesi ile içkili alan bölgesinin genişletilmesi konusu görüşüldü. 

Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan toplantısını Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonunda ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başkanlığında gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte başlayan Battalgazi Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısında gündem maddeleri görüşüldü. Toplantıda ilk olarak imar ile ilgili gündem maddelerinin görüşülmesi gerçekleştirildi. İmar ile ilgili gündem maddelerinden bazıları imar komisyonu görüşü doğrultusunda kabul edilirken, bazıları reddedildi, bazıları da ilgili komisyona havale edildi.

Daha önce Hukuk ve İmar Komisyonu’na havale edilen içkili alan bölgesinin genişletilmesi ile ilgili gündem maddesi ise oy birliği ile reddedildi. Plan ve Bütçe Komisyonu’na daha önce havale edilen zabıta memurlarına aylık maktu fazla çalışma ücretinin belirlenmesi, geçici işçi vizelerinin belirlenmesi ve meclis üyeleri huzur hakkının belirlenmesi ile ilgili gündem maddeleri de Plan ve Bütçe Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda, daha sonra mülkiyeti Battalgazi Belediyesi’ne ait olan 6582 nolu parsel ile mülkiyeti maliye hazinesine ait 4706 nolu parselin trampa edilmesi konusunda belediye encümenine ve belediye başkanına yetki verilmesi ile ilgili gündem maddesi ise oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda son olarak, Erenli Mahallesinin isminin Bahri olarak değiştirilmesi ile ilgili gündem maddesi de İmar, Hukuk, Eğitim ve Kültür Komisyonları’na oy birliği ile havale edildi.
Battalgazi Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısı ise 2 Mart 2016 Çarşamba günü saat 13.00’te gerçekleştirilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 791
Bu Ay : 6692
Toplam : 6692

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom