Sorunlara Bakanlık Avantajı

Malatya'nın sorunlarını, Bakan Tüfenkci’nin başkanlığında düzenledikleri istişare toplantısı ile hızlı çözüme kavuşturmaya çalışıyorlar.

Sorunlara Bakanlık Avantajı Malatya Siyaset

Malatya’nın sorunları Ankara’da Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin başkanlığında masaya yatırıldı.
Ankara’daki toplantıya Bakan Tüfenkci’nin yanı sıra Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Taha Özhan, Nurettin Yaşar ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı katıldı. Toplantı da Malatya’nın öncelikli sorunları masaya yatırılarak atılması gereken planlar konuşuldu. Bakan Tüfenkci, öncelikli sorunların gündeme alınarak bakanlıklar nezdinde çözümü noktasında milletvekilleri ile birlikte takipçi olacaklarını söyledi.

Kentin sorunlarının konuşulduğu toplantı ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, ilkini geçtiğimiz günlerde düzenledikleri istişare toplantısının devamı niteliğinde bir araya geldiklerini belirtti. Toplantıda Malatya’nın sağlık, tarım, ekonomik ve diğer yönlerindeki sorun ve çözüm önerilerini masaya yatırdıklarını belirten Kahtalı, Bakan Tüfenkci’nin başkanlığında düzenledikleri istişare toplantısı ile sorunları kısa vadede çözüme kavuşturmak için çalışacaklarını söylediler.

Kahtalı, sağlık başta olmak üzere kentin önemli sorunlarının bir an önce çözüme kavuşması adına her milletvekilinin takip edeceği bakanlığın belirlendiğini ve bu şekilde sorunların daha kısa sürede çözülmesini sağlayacaklarını ifade etti. Toplantıya Bakan Tüfenkci’nin talimatları ile Sağlık Bakanlığı müsteşarı da davet edilerek kentin sağlıktaki sorunları ile ilgili istişarelerde bulunulduğu belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 127
Bu Ay : 1695
Toplam : 1695

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom