Asiltürk'ten Biden Değerlendirmesi

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in Türkiye ziyaretini değerlendirdi.

Asiltürk'ten Biden Değerlendirmesi Malatya Haber

Asiltürk, Amerikan Başkan Yardımcısı Joe Biden'in yuvarlak masa toplantısına katılmadığı için MHP'yi kutladı. Asiltürk, “Başkan Yardımcısı Biden’nin açıklamalarına göre PKK bir terör örgütüdür. YPG bir terör örgütü değildir. YPG, PKK’nın bir koludur. Bunu herkes biliyor. YPG ile PKK’nın savaş konusunda bir birlerine adam ve silah gönderdiğini aşikardır. Amerika’nın YPG’ ye verdiği silah ve mühimmatlar bugün Sur'da, Cizre'de, Silopi'de ve diğer bölgelerde bizim askerimize polisimize kurşun olarak dönüyor. Bu nasıl stratejik ortaklıktır. Bu nasıl işbirliğidir” ifadelerini kullandı.

Akademisyenlere tepki gösterenlere, akademisyenlerin arkasında bulunan ülkelere de tepki göstermesini isteyen Asiltürk, “Bu bizim iç sorunumuzsa bu bizim terörle mücadelemizse terörü destekleyen açıklamaları ve Teröre destek verenleri mutlaka bu millete söyleyerek ve ülke adı vererek lanetlemek ve bunlarla ilişkiler dondurmak gerekir” diye konuştu.

Asiltürk, “Biden’nın hemen arkasından ABD’nin Adana Başkonsolosu Mardin den başlayarak 22 güneydoğu ilini ziyarete başladı. Bu ziyaretler basına kapalı yapılıyor. Bir başka ülkenin başkonsolosu hangi sıfatla ve hangi amaçla basına kapalı ve millet gizli olarak oradaki sivil toplum örgütleri ile oradaki PKK’ya destek veren Belediye başkanları ile görüşme yapabiliyor. Devlet buna hangi sıfatla izin veriyor. Ve göz yumuyor" İfadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 108
Bu Ay : 3552
Toplam : 3552

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom