Bu Yem Kuşlar İçin

Malaty Büyükşehir Belediyesi, yaban hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için çeşitli noktalara et ve buğday bırakıyor.

Bu Yem Kuşlar İçin Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Büyükşehir Belediyesi, kış mevsimi dolayısıyla yaban kuşlarının soğuktan zarar görmeden beslenebilmeleri için yeni bir uygulama başlattı. Yaban kuşları için pekmez ve darıdan yapılan Rulo Yemlik ağaçlara asılmaya başlandı.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından, yaban kuşlarının beslenmeleri için yapılan Rulo Yemlikler, şehir genelindeki parklar ile ana caddelerde bulunan ağaçlara asılıyor.

Aşırı kar yağışları sırasında yaban hayvanları için çeşitli noktalara et ve buğday bırakan Büyükşehir Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri, şimdi de yaban kuşlarının soğuktan korunmasında yardımcı olacak yemler bırakıyor.

Yapılan Rulo Yemlik ile ilgili verilen bilgilere göre, Büyükşehir personeli tarafından yaban kuşları için Rulo Yemlik yapıldığı belirtilerek, bu yemliklerin kuşlara enerji ve protein verdiği belirtildi.  

Verilen bilgilerde özetle şunlara değinildi:

"Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun kar yağışları sırasında yaban hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için çeşitli noktalara et ve buğday bırakıyoruz. Şimdi de kuşlar için Avrupa ülkelerinde uygulanan ve basit bir sistem olan Rulo Yemlik yaptık. Ruloyu pekmeze batırarak 5 çeşit darıdan oluşan yemliğe batırıyoruz. Bu ruloları kuşların beslenmeleri için ağaçlara asıyoruz. Yaptığımız bu yemlikler pekmezli darıdan oluştuğu için kuşlara hem enerji hem de protein veriyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür çalışmalara devam edeceğiz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 343
Bu Ay : 1872
Toplam : 1872

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom