Malatya Kültürü Neyi Anlatır

İlki 2006 yılında gerçekleştirilen 'Malatya Kültürü neyi Anlatır' konulu söyleşinin ikincisi hafta sonu düzenlenecek.

Malatya Kültürü Neyi Anlatır Malatya Haber

Konuyla ilgili yapılan açıklamada zengin kültürel dokusu ile bir kültürler mozaiği olan Anadolu’nun yine aynı kültürel dokuya sahip bir yöresi olan Malatya'nın yıllar boyu barındırdığı kültürlerin yansımasıyla önemli bir merkez olduğu belirtildi. Malatya’nın günümüzde de bu önemini devam ettirdiğinin belirtildiği açıklamada bu nedenle 2006 yılında Malatya İş Adamları Derneği (MİAD) tarafından düzenlenen 'Malatya Kültürü neyi Anlatır' konulu söyleşinin ikincisinin 10 yıl sonra 30 Ocak 2016 Cumartesi günü Malatya’da düzenleneceği belirtildi.

Saat 17:00’de Double Tree by Hilton Otel’de gerçekleştirilecek olan “Malatya Kültürü neyi Anlatır" konulu söyleşiye Gazeteci-Yazar Vahap Munyar, Hrant Dink’in eşi Rakel Dink, Malatya Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mesut Parlak, Malatya Girişim Gurubu Yönetim Kurulu Başkan vekili Mehmet Kavuk, Gazeteci-Yazar Cumali Ünaldı, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, ile Malatyalı Ermeniler Derneği'nin kurucu Başkanı Hosrof Köletavitoğlu’nun katılacağı açıklandı.

Malatya kültürünün tüm ayrıntılarının konuşulacağı söyleşi ile gelenek ve kültürün gelecek nesillere iletilebilmesinin amaçlandığı ifade edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 290
Bu Ay : 6305
Toplam : 6305

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom