Hamsinin Kilosu 6 TL'ye Düştü

Malatya Balık Pazarında hamsi bereketi yaşanıyor. 6 TL'ye kadar düşen hamsi fiyatları vatandaşların yüzünü güldürüyor.

Hamsinin Kilosu 6 TL'ye Düştü Malatya Haber

Esnaflar, olumsuz hava koşularının bazı balık çeşitlerinin fiyatlarını arttırdığını ancak özellikle hamside tam tersi bir durum yaşandığını söyledi. Malatya Balık Pazarı esnafları, vatandaşların hamsiye olan talebinden memnun kalırken bu durumun sezon sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Sezon başında balık fiyatlarında bir artış yaşandığını ancak şu anda özellikle de hamsi ve uskumrunun fiyatında düşüş olduğunu kaydeden balıkçı Turgay Güleç, “Bu sene balıklar geç çıktı ve bolluk yaşanmadı bundan dolayı da sezon başlangıcında fiyatlarda bir artış oldu ama şu anda fiyatlarda baya bir düşüş var. Özellikle Uskumru ve Hamsinin fiyatları baya düştü. Fiyatlar uygun olunca vatandaşın da talebi fazla oluyor” ifadelerini kullandı.

Balık fiyatlarından da bahseden Güleç, “Hamsi şu anda 6, uskumru 8.5 ise çupra 20 lira. Diğer balıklarda da her hangi bir değişiklik olmadı, bu durum sezon sonuna kadar devam eder” diye konuştu. Balık pazarı esnaflarından Mahmut Şişman ise olumsuz hava koşullarının balık fiyatlarını arttırdığını ancak bunu vatandaşa yansıtmadıklarını belirterek, “Özellikle İstavriti son dört, beş gündür hiç bulamıyoruz.

Bu da doğal olarak istavritin fiyatına yansıyor ama Hamsi ve Uskumrunun fiyatlarını halkımız bolca yesin diye elimizden geldiğince arttırmamaya çalışıyoruz, yani karsız balık satıyoruz diyebilirim. Havalar normale dönerse balık fiyatları da normale döner” dedi. 6 TL liraya kadar düşen hamsi fiyatları vatandaşların da yüzünü güldürüyor. Genel olarak balık fiyatlarını normal bulan vatandaşlar özellikle hamsi ve uskumruyu bolca tükettiklerini ifade ederek sezon sonuna kadar bu durumun böyle devam etmesini istiyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 634
Bu Ay : 5828
Toplam : 5828

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom