Kadın Kültür ve Spor Merkezi’ne İsim Verildi

Çiğdem Tozkoparan’ın adı Büyükşehir Belediyesi’nin Kadın Kültür ve Spor Merkezi’ne verildi

Kadın Kültür ve Spor Merkezi’ne İsim Verildi Malatya Haber

Geçtiğimiz yıl beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme ve Hibe Projeleri Şube Müdürlüğünde Proje Uzmanı olarak görev yapan Çiğdem Tozkoparan’ın adı Büyükşehir Belediyesi’nin Kadın Kültür ve Spor Merkezi’ne verildi

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’ne bağlı olarak hizmet veren Kadın Kültür ve Spor Merkezi’ne vefatının birinci yılında Çiğdem Tozkoparan’ın adının verilmesi dolayısıyla bir anma programı düzenlendi. Çiğdem Tozkoparan Kadın Kültür ve Spor Merkezinde düzenlenen anma programına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ertan Mumcu ve Ercan Turan ile şube müdürleri ve Çiğdem Tozkoparan’ın eşi, çocukları ile yakınları katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Tozkoparan için dualar edildi. Duygu dolu anların yaşandığı programda kısa bir konuşma yapan Çiğdem Tozkoparan’ın eşi Haluk Tozkoparan, “Başkanımız Ahmet Çakır’a böyle bir nazik düşüncesinden dolayı ailemiz adına çok teşekkür ediyoruz. Acı günümüzde yanımızda olduğunuz için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan, Çiğdem Tozkoparan’ın mesai arkadaşları olduğunu belirtti. Turan, “Bu hüzünlü günde bir araya gelip Çiğdem kardeşimizi andık. Çiğdem kardeşimizle bir yıla yakın birlikte çalışma imkanı elde ettik. Kendisi son derece naif bir insandı, çok gayretli ve çalışkandı. Cenab-ı Hakk, Meryem Süresi 76. ayette kalıcı salih amellerin önemini vurgulamıştır.

Çiğdem kardeşimiz de gerek sosyal yaşamda gerek aile yaşantısında gerek de iş yaşamında gayretleriyle, çalışmalarıyla örnek bir şahsiyet olmuştur. Kendisiyle ilgili birçok anımız var. Cenab-ı Hakk, rahmetiyle muamele eylesin kendisine. Hastalığı ve sonraki süreçte başta eşi olmak üzere annesi, babası ve tüm akrabalarının büyük bir metanet ve tevekkül örneği gösterdiler. Tevekkülü inanılmaz derecede beni etkilemiştir. Mekanı cennet olsun. Bugüne nasip oldu” diye konuştu.

“ONUN ADI BURADA YAŞATILACAK”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu ise buruk bir sevinç yaşadıklarını söyledi. Mumcu, “Çiğdem Tozkoparan kardeşimizin ahirete intikalinin seneyi devriyesinde ailesi, çocukları ve sevenleriyle birlikte buradayız. Bugün hüzünlüyüz ama buruk bir sevinci de beraber yaşıyoruz. Çiğdem hanımı hanımefendiliğiyle, güler yüzü, sıcakkanlılığı, samimiyeti, dürüstlüğü, takvası, inancı ve fedakarlığıyla tanıdık. Sevinçliyim, böylesi çalışan bir arkadaşımızı tanımaktan dolayı hakikaten kendimi mutlu hissediyorum. Hüznümüz ise tabi çok genç yaşta aramızdan ayrılışı. Bizim için iyi bir mesai arkadaşıydı, samimi ve fedakar bir çalışandı. Onun adı burada yaşatılacak” şeklinde konuştu.

Programda, Çiğdem Tozkoparan’ın ailesine, Kadın Kültür ve Spor Merkezi’ne adının verilmesi ile ilgili olarak hazırlanan belge de takdim edildi. Ayrıca merhume Tozkoparan’ın küçük yaşlardaki iki kız çocuğuna de çeşitli hediyeler verildi. Malatya Büyükşehir Belediyesi, daha önce de kalp krizi sonucu vefat eden Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü merhum Cemal Aslan’ın ismini, Koyunoğlu Mahallesi’ndeki Temel Beceri ve Eğitim Merkezi’ne vermişti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 64
Bu Ay : 2267
Toplam : 2267

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom