Birinciye Bin 500 TL Ödül Verilecek

Malatya’da düzenlenecek yarışmada, güvercinler hünerlerini gösterecek.

Birinciye Bin 500 TL Ödül Verilecek Malatya Haber

Malatya'da 1-15 Şubat tarihlerinde güvercinlerin hünerlerini sergileyeceği yarışma düzenlenecek. Yarışma sonunda güvercini en maharetli olan yarışmacıya bin 500 TL ödül verilecek. Yarışma hakkında bilgiler veren Malatya Amatör Balıkçılar ve Güvercin Severler Dernek Başkanı Yakup Yakut Düzenlenecek olan ‘Mardin Güvercinleri Yarışması’ ile Malatya’da bir hobi olan güvercin beslemeyi artık bir tutku haline getireceklerini ifade ederek “Yarışmanın son hazırlıklarını tamamladık, tüm güvercin severleri bu yarışmaya bekliyoruz” diye konuştu.

Yarışmanın Malatya’nın genelini kapsadığını ve il dışından katılımcıları kabul etmeyeceklerini belirten Yakut “Bunun sebebi güvercinlerin uçurularak puanlama yapılacak olması, il dışından gelecek katılımcıların güvercinlerini uçurma gibi bir lükslerinin olamayacağı için il dışından gelen katılımcıları kabul etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı. Yarışma kurallarının da belirlendiğini kaydeden Yakut, "Yarışmaya katılacak olanlar bu bilgilere göre taklacı güvercinlerini hazırlayacaklar.

Yarışmayı yönetecek olan hakem heyeti de seçildi. Hakem heyeti 3 kişiden oluşuyor. Hakem heyetimiz yarışmaya katılacak yarışmacıların güvercinlerine hak ettiği puanlamayı verecek” dedi. Yarışmaya katılım ücretinin 55 TL olduğunu aktaran Yakut, “Şimdiye kadar yarışmaya 40 kişi müracaat etti. Bu yarışmanın amaçlarından bir tanesi, güvercinlerin sadece süs için beslenmediğini, güvercin besleme hobisinin ne kadar büyük bir tutku olduğunu göstermek içindir. Yarışmaya katılacak olan arkadaşlar yarışmaya sokacağı her güvercin için derneğimize 55 TL ödeyecekler. Ne kadar para ödenirse yarışmaya katılacak olan arkadaşlarımızın da ödülü o kadar artacak. Eğer para eksik kalırsa bu parayı derneğimiz tamamlayacak” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 274
Bu Ay : 6289
Toplam : 6289

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom