Türkiye'de Örnek Gösterilecek Bir Proje

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yaşam ve Spor Merkezinin Türkiye’de örnek gösterilecek bir proje olduğunu söyledi.

Türkiye'de Örnek Gösterilecek Bir Proje Malatya Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde Genel Sekreter Arif Emecen ile birlikte Yaşam ve Spor Merkezinde incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi tarafından 53 dönüm alan üzerine inşa edilen Yaşam ve Spor Merkezinin Türkiye’ye örnek olacak bir proje olduğunu belirten Çakır, “Yaşam ve Spor Merkezinin hizmete girmesi ile birlikte hemşehrilerimiz, birçok spor aktivitesini aynı anda yapma imkanı bulacak. Yüzme havuzları, çocuk havuzları, Türk hamamı, sauna, fitness, tenis, bilardo salonları, açık ve kapalı kafeteryaları, voleybol, basketbol, futbol ve tenis kortlarının bir arada bulunduğu çok güzel bir tesisi Malatya’ya kazandırıyoruz.

Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan Yaşam ve Spor Merkezi için yaklaşık olarak 22 milyon TL civarında harcama yapıldı. Yaşam ve Spor Merkezimiz Malatya’nın sosyal ve kültürel hayatına önemli bir katkı sağlayarak yaşam standartlarını yükseltecek. Merkezimiz Malatya'mıza ve hemşehrilerimize yakışır bir merkez olacak. Birkaç ay içerisinde açılışını yapacağımız Yaşam ve Spor Merkezimiz Türkiye’de örnek gösterilecek bir projedir” diye konuştu.

Kaba inşaatı ve inçe işçiliğin tamamlandığı Yaşam ve Spor Merkezinde tefrişat malzemelerinin alımlarının yapıldığını belirten Çakır, Yaşam ve Spor Merkezinde çalışmaların tamamlandığını kaydetti. Çakır, “Tefrişat malzemeleri ile fitness aletlerinin montajları yapılıyor. Montaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından bu merkezimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Malatya’ya gerçekten çok güzel bir eser kazandırıldı. Malatya’mızın her noktasına bu tür simgesel eserler yapmaya çalışıyoruz. Malatya’mıza ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Kapalı ve açık alanları ile birlikte 53 dönüm alan üzerine kurulan Yaşam ve Spor Merkezi, Malatyalılara birçok sporu aynı anda yapma imkanı sunuyor. Yaşam ve Spor Merkezi içerisinde, 2 adet bay ve bayanlar için ayrı ayrı yüzme havuzu, 2 adet masaj havuzu, 2 adet çocuk havuzu, dinlenme terasları, 2 adet fitness salonu, 2 adet geleneksel Türk hamamı, saunalar, bilardo, masa tenisi salonları, bay ve yananlara ayrı hizmet verecek kafeteryalar, kapalı tenis kortları, basketbol ve voleybol sahası ile yürüyüş ve bisiklet yolları ile açık ve kapalı otopark alanları yer alıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 186
Bu Ay : 921
Toplam : 921

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom