Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyarı

Doğanşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü, halkı dolandırıcılık konusunda uyardı.

Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyarı Malatya İlçe

Yurt genelinde artan yeni dolandırıcılık olaylarına karşı Doğanşehir Emniyet Müdürlüğü bilgilendirme toplantıları yaparak vatandaşı uyarıyor. Belediye Düğün salonunda yapılan halk toplantısında dolandırıcılık ve yöntemleri anlatıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Komiser Hamit Çaptuğ, vatandaşlara yeni dolandırıcılık teknikleri ile şuana kadar yaşanılan bazı dolandırıcılık olayları hakkında bilgiler verdi.

Devletin hiçbir şekilde telefon ile vatandaştan para istemeyeceğini belirten Çaptuğ, bu tür durumlarda muhakkak 155 polis hattı veya 156 Jandarma ihbarın aranmasını istedi. Özellikle son dönemlerde artan telefon dolandırıcılığı konusunda halkın daha dikkatli olmasını isteyen Çaptuğ, dolandırıcıların kendilerini savcı, polis veya benzeri kamu görevlisi olarak tanıttığını ve bu şekilde para talep ettiğini belirtti.

Defalarca halkın uyarılmasına rağmen halen benzeri dolandırıcılık vakaalarının yaşanabildiğine dikkat çeken Çaptuğ, bu nedenle toplantıya katılan herkesin yakın çevresi ile de bu bilgileri paylaşması ve kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiğini belirtti.

Programa Doğanşehir Kaymakamı Memiş İnan, Belediye Başkanı Vahap Küçük, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Altıntaş, daire amirleri, Ensar Vakfı Doğanşehir Şube Başkanı Osman Şen, İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Dursun Ergen ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 25
Bu Ay : 6730
Toplam : 6730

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom