İrtica haberi yapana koruma

Milli Güvenlik dersine giren subay öğretmenler vasıtasıyla, okullarda fişleme yaptıran Genelkurmay eski Başkanı Büyükanıt'ın, bir icraatı daha ortaya çıktı.

İrtica haberi yapana koruma Türkiye-Dünya

Yaşar Büyükanıt, Nokta Dergisi muhabiri Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu'nun, İslâmî duyarlılığa sahip vakıf, dernek ve kurslarla ilgili haber amaçlı yapacağı inceleme gezileri için askerin imkânlarını kullandırmış. Refakatçi görevlendirmiş, koruma da verdirmiş!

Milli Güvenlik dersine giren subay öğretmenler vasıtasıyla, Türkiye'nin dört bir yanındaki okullarda fişleme yaptıran Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın, yeni bir icraatı daha ortaya çıktı. Yaşar Büyükanıt korgeneral rütbesinde iken, Nokta Dergisi muhabirinin İslâmî cemaatlerle ilgili haber yapması için bizzat destek olmuş.

Yaşar Büyükanıt, Nokta Dergisi muhabiri Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu'nun, İslâmî duyarlılığa sahip vakıf, dernek ve kurslarla ilgili haber amaçlı yapacağı inceleme gezileri için askerin imkânlarını kullandırmış. Yaşar Büyükanıt; Ercan Çitlioğlu'na gezilerinde yardımcı olması için Genelkurmay Başkanlığı'ndan refakatçi görevlendirilmesini istemiş. Büyükanıt, Çitlioğlu'na, araştırma yaparken koruma da verdirmiş!

İŞTE O YAZI

Yaşar Büyükanıt'ın, 2000'in Ocak ayında, Genelkurmay Genel Sekreterliği'ne gönderdiği yazıda aynen şu ifadeler yer alıyor:

"Konu: Nokta Dergisi Muhabirinin İrticai Faaliyetler Hakkında İnceleme Gezisi

İlgi: Gnkur. Bşk.lığının 30 Aralık 1999 gün ve GENSEK: 3400 - 837 - 99 /Bashalk D. Hlk. İlş. Tnt. Enf. Ş. (840) sayılı yazısı.

"Nokta Dergisi muhabiri Ercan Çitlioğlu'nun İslâmî terör örgütleri ve bu örgütlerin kurum, vakıf, yurt ve kursları ile finans kaynakları hakkında yapacağı araştırmalara yardımcı olunmasının, eskort ve emniyet ilgili taleplerin öncelikle kolluk kuvvetlerinden istifade ile karşılanmasının uygun olduğu değerlendirilmektedir. Rica ederim"

Söz konusu yazıda; Prj. Sb. Yb. H. Minisker, Ş. Md. Alb. H. Çakırer ve D. Bşk. Toğg. Tuğg. Ü. Şahintürk imzası da bulunuyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Koordinatörü Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu, 1988 yılında kurulan Hür ve Kabul Edilmiş Mason Locası'na bağlı Kutup Yıldızı Locası'nın kurucusu... Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu'nun, İsrail'in eski Başbakanı Ariel Şaron'un komaya girdiğinde İsrail Büyükelçiliği'ni aradığı, "Şaron için duacıyız" demişti.

Gazetemize konuşan Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu, Kutup Yıldızı Locası'nı kurduğunu doğruladı ve "Ben böyle kuruluşta yer aldım. 1988'de yılında da ayrıldım. Türkiye'nin bunları aşması gerekir" demişti. Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu, "Şaron için duacıyız" dediğini de doğruladı.

Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu, Genelkurmay Başkanlığı'nda brifing veriyor ve NTV'de Genel Yayın Yönetmeni Danışmanlığı yapıyor. Genelkurmay Başkanlığı, Talat Aydemir'in idamıyla sonuçlanan 1963'teki darbe girişimine katılan 1459 Harp Okulu öğrencisinin haklarını 37 yıl sonra iade etmişti. İade edilen öğrenciler arasında Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu da bulunuyordu.

KENAN KIRAN / VAKİT
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom