Engellinin Yaşamı Kolaylaşıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü, son 1 yılda engellilere önemli hizmetlerin yanı sıra özel hizmetler de verdi. Engelliler için özel olarak dizayn edilen 3 adet minibüsle, 10.800 sefer yapıldı.

Engellinin Yaşamı Kolaylaşıyor Malatya Yaşam-Sağlık

İnsan yaşamını kolaylaştırıcı hizmet yapmakla görevli olan Belediyeler, birçok yatırım ve hizmet gerçekleştirirken, Malatya Büyükşehir Belediyesi son yıllarda her kesime Türkiye’de örnek teşkil edecek hizmetler gerçekleştiriyor.

İmar, kent peyzajı, kaldırım ve yol çalışmaları, sosyal belediyecilik gibi alanlarda önemli yatırımlar yapan Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılında engelliler için de son derece önemli hizmetler gerçekleştirdi.

Engelliler için müstakil müdürlük kuruldu

Engellilere yönelik hizmetlerini daha önce Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan gruplara destek vererek yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılı içerisinde Engelliler için müstakil bir müdürlük kurdu. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü, Malatya’daki engelli vatandaşlara eğitimin yanı sıra rehberlik hizmeti de veriyor.

Engellilere özel 10.800 sefer

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü, son 1 yılda engellilere önemli hizmetlerin yanı sıra özel hizmetler de verdi. Engelliler için özel olarak dizayn edilen 3 adet minibüsle, 10.800 sefer yapıldı. Mesai mevhumu gözetmeksizin ortopedik, görme ve ağır zihinsel engelli vatandaşların, eğitim, sağlık, kurumsal ve sosyal içerikli ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, engellilerin talebi özel olarak karşılandı.

Randevu sistemi

Ortopedik, görme ve ağır zihinsel engellilere verilen özel minibüs hizmetinde yararlanmak isteyen engelli vatandaşlar, Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü’ne kayıt yaptırdıktan sonra, randevu sistemiyle bu hizmeti ücretsiz olarak alabiliyor. Aylık verilen 100 puanlık sistem ile sosyal etkinliklerden 20, okul aktivitelerinden 10, sağlıkla ilgili hizmetlerden ise 5 puan kesiliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin bu özel hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, (0 422) 325 10 72 numaralı telefonundan gerekli bilgi ve randevu alabiliyorlar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 792
Bu Ay : 6693
Toplam : 6693

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom