50 Bin TL Kursu Açıldı

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde Doğanşehir Belediyesi tarafından KOSGEB Girişimcilik Kursu başlatıldı.

50 Bin TL Kursu Açıldı Malatya İlçe

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde Doğanşehir Belediyesi tarafından KOSGEB Girişimcilik Kursu başlatıldı. Kursun açılışını Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük yaptı.

Doğanşehir Belediyesi tarafından proje gereği düzenlenen KOSGEP Girişimcilik Kursu, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük tarafından başlatıldı. Küçük, “AK Parti, iktidara gelmeden önce Başbakan Ahmet Davutoğlu önemli bir vaatte bulundu ve ‘iktidara geldiğimizde gençlerimize iş sahası açmak için 30 bin TL vereceğiz’ demişti. Şimdi ise bu kredi miktarı 50 bin TL’ye çıkarıldı. İş kurduğunuz zaman 100 bin TL daha faizsiz kredi kullanabileceksiniz. Sizden ricam bu parayı yerinde kullanın, yerinde kullanamasanız size bir faydası olmayacaktır. Faydalanmak istiyorsanız iyi bir iş fikriniz olsun” şeklinde konuştu.

Kursun hocalarından Kenan Tutuk ve Mehmet Yılmaz, eğitim için açılan kursa 165 kişinin müracaat ettiğini ancak 90 kişilik kurs açtıklarını kaydetti. Mehmet Yılmaz, “Girişimcilik Eğitimi, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacı ile verilir. Eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedeflenir” diye konuştu.

Kursiyerler ise kursun çok başarılı olduğunu belirterek, iş hayatında lazım olan temel bilgileri öğrenme imkanı bulduklarını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 285
Bu Ay : 6300
Toplam : 6300

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom