Göçün Dramı Sergilendi

Suriyelilerin, Kobani’den göçe zorlanmaları ve sonrasında barınmaya başladıkları çadırkentteki yaşamları, Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği (ŞUFSAD) üyesi Arif Faraç'ın fotoğraf karelerinden oluşan sergide gözler önüne serildi.

Göçün Dramı Sergilendi Dünya

Suriye'nin Kobani şehrindeki iç savaş ve kaostan kaçarak Türkiye’ye sığınanların, göç sırasında çektikleri sıkıntılar ve sonrasında barındıkları çadırkentteki yaşamlarını anlatan fotoğraf sergisi Şanlıurfa Piazza’da açıldı.
Genci yaşlısı, kadını erkeği her yaştan binlerce insanın 2014 yılının Eylül ayından itibaren, Kobani’den Türkiye'ye yönelik olarak başlayan göçü, Türk ve dünya kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı. Binlerce Kobanili, göç sırasında yaşadıkları güçlüklerin ardından Türkiye’nin en büyük çadırkenti olarak kurulan Suruç AFAD Çadırkent Konaklama Tesislerinde barınmaya başlamıştı.

Suriyelilerin, Kobani’den göçe zorlanmaları ve sonrasında barınmaya başladıkları çadırkentteki yaşamları, Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği (ŞUFSAD) üyesi Arif Faraç'ın fotoğraf karelerinden oluşan sergide gözler önüne serildi. Arif Faraç'ın siyah beyaz ve renkli 100 eserinden oluşan fotoğraf sergisi, Şanlıurfa Valiliği, Suruç Kaymakamlığı, Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği (ŞUFSAD) ve Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi iş birliği ile izlenime açıldı. Serginin açılışına Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, AFAD İl Müdürü Mahmut Sönmez, Suruç Çadırkent Müdürü Mehmet Han Özdemir ile ŞUFSAD üyeleri de katıldı.

FOTOĞRAF KARELERİNE YANSIYAN İNSANLIK DRAMI

Sergiyi gezen Piazza ziyaretçileri, son yıllarda karşılaşılan en önemli insanlık dramlarından birisi olarak kabul edilen Kobani göçünü ve sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin göç edenlere karşı yaklaşımını kare kare izledi.
Halen Şanlıurfa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğündeki görevini sürdüren Arif Faraç’ın objektifinden yansıyan karelerde, Suruç AFAD Çadırkent Konaklama Tesisleri’ndeki yaşam ve göçmenler için verilen hizmetler de gözler önüne serildi.

KARDEŞLERİMİZE ŞEFKAT ELİNİ UZATTIK

Etkinliğin hazırlanması konusunda teşvik ve desteklerde bulunan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ise sergiyle ilgili açıklamada bulundu. Küçük, “Sergilenen fotoğraflar aynı zamanda devletimizin Suriyeli kardeşlerimize uzattığı şefkat elinin de bir göstergesidir. Biz göçe maruz kalan kardeşlerimizi, sınır hattı dahil olmak üzere hiçbir noktada yalnız bırakmadık. Halen de gerek Valilik, gerekse Kaymakamlık olarak çalışmalarımız, desteklerimiz sürüyor. Bu kardeşlerimize verilen hizmeti büyük bir fedakarlıkla ve koordinasyon içinde sürdüren arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 274
Bu Ay : 6289
Toplam : 6289

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom