50 Engelliye Girişimcilik Eğitimi Verilecek

Battalgazi Belediyesi, KOSGEB Malatya Hizmet Müdürlüğü ve İŞKUR Müdürlüğü’nün işbirliği ile engellilere yönelik “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” verilecek. 50 engelli vatandaşın yararlanacağı Uygulamalı Girişimcilik eğitiminin kayıtları ise devam ediyor.

50 Engelliye Girişimcilik Eğitimi Verilecek Malatya Haber

Battalgazi Belediyesi, KOSGEB Malatya Hizmet Müdürlüğü ve İŞKUR Müdürlüğü’nün işbirliği ile engellilere yönelik düzenlenecek olan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” için kayıtlar devam ediyor. Battalgazi Belediyesi’ne yapılacak olan başvurularla ilgili değerlendirmede bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Malatya eski Şube Başkanı Ali Haydar Koyun, engellilerin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne engellilerin ilgi göstermesini isteyerek, eğitimin düzenlenmesinde emeği geçen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a ve diğer yetkililere teşekkür ettiğini söyledi. Ali Haydar Koyun, “21 yıldır engelliler camiasına vermiş olduğumuz hizmetlerden sonra her ne kadar dernek olarak bir faaliyetimiz olmasa da şahıs olarak bu konuda mücadelemiz devam ediyor.

Battalgazi Belediyemizin bu konudaki çalışmalarını bende şehirdeki billboardlardan öğrendim. Malatya'daki engelli arkadaşların boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla ve önümüzdeki zaman diliminde bir iş yeri kurmak varsa bu engellilere verilecek olan girişimcilik eğitimi güzel bir çalışma” diye konuştu. Engelli vatandaşların mutlaka bu eğitime katılması gerektiğini kaydeden Koyun, eğitimde önemli bilgilerin verileceğini ifade etti. Koyun, “En azından bu vesile ile oradaki diğer arkadaşlarla güzel bir ortamda bulunurlar. Alacakları eğitim sonucunda bir işletmenin nasıl açıldığı ve nasıl yürütülüp, nasıl ayakta tutulur gibi bilgilere sahip olurlar.

Bu eğitimden sonra planlama yaparak bir işletme açabilirler. Kendi ayakları üzerinde durarak ekonomik bağımsızlıklarını kazanırlar. Bu yönden anlamlı buluyorum. Bazı sıkıntılarımız var. Bu sıkıntılar ilgili bakanlığa iletiliyordu sosyal yardımlar anlamında. Bununda düzeltilmesi için Engelliler Konfederasyonu ve Federasyonları gerekli girişimleri yapıyor. Bu konuda gelişme sağlanırsa bu eğitimler daha da anlam kazanır. Engelli arkadaşlarımızın yüzde 60-70’i iş yeri sahibi olabilir” şeklinde konuştu.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan girişimciler, 50 bin TL hibe, 100 bin TL faizsiz kredi olmak üzere toplam da 150 bin TL destekten yararlanabilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 751
Bu Ay : 2069
Toplam : 2069

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom