Değerler Eğitimi Projesi

Yeşilyurt Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile başlatılan "Değerler Eğitimi" Projesi ile okulların duvar ve koridorları eğitimin bir parçası haline dönüştürülüyor. Projenin ilk uygulaması "İslam Büyükleri" ve "Değerler" temasıyla Yeşilyurt Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi koridorları oldu.

Değerler Eğitimi Projesi Malatya Haber

Eğitim Sokağı Projesinin uygulamaya geçmesi nedeniyle Tevfik İleri İmam Hatip Lisesinde tören düzenlendi. Törene İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Okul İdarecileri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI ŞAHİN, "İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZLE ORTAKLAŞA YÜRÜTTÜĞÜMÜZ BU PROJE,  10 OKULDA UYGULANACAK"

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin ise öğrenmenin zamanı ve mekânı olmadığını söyledi. Eğitime her zaman destek verdiklerini ifade eden Başkan Yardımcısı Şahin,"İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa yürüttüğümüz proje çerçevesinde ilçemizde bulunan 10 okulda bu projeyi uygulayacağız, eğer olumlu tepkiler alırsak bu sayıyı artırabiliriz. Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulunda "İslam Büyükleri" ve "Değerler" adı altında iki sokak oluşturuldu. "İslam Büyükleri" Sokağında Kuran-ı Kerim'den ayetler, Hadis-i Şerifler ve İslam Büyüklerinin sözleri yer alıyor. "Değerler" Sokağında ise temizlik, ahlak, hoşgörü, sabırlı, yardımsever ve cömert olmak gibi kültürel değerlerin yer aldığı figürler ve resimler yer almaktadır. Çocuklarımızın her yönden gelişmesi ve değerlerine sahip çıkması için başlattığımız projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum " dedi.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TATLI,"KORİDORLARIMIZ DAHA SICAK VE EĞİTİCİ OLACAK"

Projenin uygulanmasıyla birlikte okul koridorlarının artık daha sıcak ve eğitici olacağına vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise,"Değerler Eğitimi projesi kapsamında okullarımızın yapılarına göre koridorlarda sokaklar oluşturarak, resim, tablo ve figürler asıyoruz. 44 okulumuzda bu projeyi uygulayacağız. Ders müfredatı ve değerler eğitimi kapsamında hem tarihimizi hem de kültürel değerlerimizi öğrencilerimize görsel yönden aktarmaya çalışacağız.Projeyi destekleyen Yeşilyurt Belediyesine, proje ekibine, öğretmenlerimize çok teşekkür ederim" dedi.

Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulunun koridorlarında oluşturulan "İslam Büyükleri" ve "Değerler " Sokağına özenle yerleştirilen Kuran-ı Kerim Ayetleri, Hadis-i-Şerifler, ünlü düşünür ve fikir adamlarının sözlerinin yanı sıra toplumsal duyarlılığı artıracak resim ve figürler açılışa katılanların dikkatini çekti. Başlatılan proje sayesinde renkli bir görüntüye kavuşan okul koridorlarında sıkılmadan dolaşan öğrenciler teneffüs anlarında derslerde öğrendikleri bilgileri duvarlara asılan görseller aracılığıyla pekiştirme fırsatı yakalayacak.

KAYMAKAM BABAHANOĞLU,  "TARİHİ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZ OKUL KORİDORLARINDA YENİDEN HAYAT BULACAK"

Açılışta bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, proje sayesinde tarihi ve kültürel değerlerin çocuklara görsel çalışmalarla anlatılacağını söyledi. Kaymakam Babahanoğlu, "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Yeşilyurt Belediyesinin işbirliği neticesinde okullarımızın koridorlarında oluşturulan sokaklarda tarihi değerlerimizi anlatıcı ve bilgilendirici resim, figür ve süslemeler yerleştiriliyor. Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulunda oluşturulan iki sokakta bu proje uygulanacak. İnşallah bu çalışma çocuklarımızın hem tarihi hem de kültürel değerlerimizi öğrenmeleri açısında etkili olur" dedi.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından ÇER-ÇÖP projesi kapsamında ilçe geneline yerleştirilen "Geri Dönüşüm Evleri" görsel çalışmalarının yer aldığı " İsraf Etme İnsaf Et" ve Temizlik Emeğe Saygıdır" resimleri  de okul duvarlarında yer aldı. Açılış öğrenciler tarafından seslendirilen ilahilerle sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 25
Bu Ay : 7171
Toplam : 7171

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom